Frankfurt zakázal motorkářský klub Hells Angels

Světoznámý motocyklový klub to má nyní v Německu těžké. Město Frankfurt zakázalo činnost dvěma pobočkám Hells Angels.

Historie klubu Hells Angels spadá do roku 1948 do Kalifornie a dnes má 230 aktivních poboček v sedmadvaceti zemích světa na šesti kontinentech. Ačkoli klub oficiálně prohlašuje, že je jeho jedinou činností sdružování fanoušků motorekcharitativní akce, obecně se mluví o jeho napojení na organizovaný zločin.

Německé město Frankfurt nad Mohanem, kde se například letos konal velký podzimní autosalon, se rozhodlo dvě pobočky Hells Angels zakázat. Jako důvod uvádí právě spojitost klubu s držením zbraní, prostitucí a jinou kriminální činností.

Úřady tak využily pravomoci zakázat činnost sdružení, jehož členové jsou podezřelí z kriminálních aktivit. A to je v případě některých členů Hells Angels dost pravděpodobné… Nicméně není pochyb o tom, že si Hells Angels rychle založí pobočku jinde a neoficiálně.Trochu zarážející je, že úřady ve Frankfurtu nemají konkrétní podezření a ohánějí se pouze tím, že jsou Hells Angels známí svou kriminální činností z minulosti a držením zbraní (prakticky většina členů klubu, pokud mají zbraně, je drží legálně), takže tento krok odůvodňuje jako preventivní.

Hells Angels působí v Německu od počátku 70. let a jsou spojováni s mnoha přečiny proti zákonu, nicméně nikdy se neprokázala spojitost mezi kriminálním činem a motorkářským klubem jako takovým, pouze se vždy jednalo o jednotlivce.

autoweb.cz

6.10.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist