Frankfurt live: BMW X6 konečně odhaleno. Je to hybrid!

Tedy, je a není. Mnichovští totiž pro Frankfurt připravily rovnou dvě různé X6.

Napřed si ujasněme jednu věc: mělo by nás zajímat, že BMW hovoří o své nové X6 výhradně jako o „konceptu“? Nemělo. Ani trochu. Při pohledu na tmavé auto je i v přítmí výstavní haly očividné, že se díváme na kus připravený k sériové výrobě. Naprosto chybí veškeré výstřelky, světla a maska z X5 hovoří víc než jasně a dokonce ani ta kola nevypadají moc koncepčně.

BMW se tedy skutečně odvážilo vyrukovat s křížencem auta kategorie SUV a čtyřmístného kupé. Vzad klesající střecha nenechá nikoho na pochybách, že dlouhánům na zadních sedadlech nebude do zpěvu. Aspoň se ale nebudou tísnit v oblasti loktů – dvě oddělené sedačky s docela výrazným anatomickým tvarováním dopředu řeší dilema, zda naložit i pátého kamaráda.

Až X6 dorazí začátkem následujícího roku do showroomů BMW, bude mít jako první sériové auto z Mnichova aktivní pohon všech kol Dynamic Performance Control. Poměrně obsáhle jsme o něm referovali v minulosti, nebudeme se tedy opakovat a raději vám nabídneme odkaz.

O motorech pro X6 se automobilka ve Frankfurtu nijak nešíří, ale nedá moc práce vydedukovat, že když tenhle crossover sdílí většinu „neviditelných“ součástí s X5, po stránce motorů na tom nebude jinak. Na sto procent počítejte s vidlicovým osmiválcem 4,8 l a turbodieselem 3,0 l.

Následovat však budou i další alternativy. Naznačuje to koncept X6 Active Hybrid, představený ve Frankfurtu společně s „neaktivní“ verzí. Hybridní ústrojí, vyvinuté ve spolupráci s jinak konkurenčními skupinami General Motors a Daimler, se od jiných benzíno-elektrických řešení liší integrací celé „elektrické“ části do převodovky. Každý z dvojice elektromotorů může pomáhat při akceleraci, dobíjet baterii nebo roztáčet svůj protějšek. Vyznat se v tom snaží elektronicky řízená převodovka ECVT s plynule měnitelným převodem.

Samozřejmě nabízí volbu z předvolných „stupňů“, ale můžete vybírat také ze dvou jízdních režimu. Jeden je určen pro nízké rychlosti, například ve městě, zatímco druhý, vysokorychlostní, najde uplatnění hlavně na dálnicích.

Technologie z BMW X6 Active Hybrid je údajně navržena tak, aby ji v budoucnu bylo možné přizpůsobit i pro další modely mnichovské automobilky.

autoweb.cz

11.9.2007 11:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist