Fotoreport: Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2010

Prohlédněte si fotografie z přehlídky nejexkluzivnějších a nejdražších aut světa.

Jedna z nejstarších přehlídek automobilové elegance zvaná Concorso d’Eleganza Villa d’Este se uskutečnila 23. – 25. dubna 2010 u jezera Como. Tato tradiční přehlídka je organizována od roku 1929. První den je výstava zahájena u vily d’Este, která dala jméno celé této akci. V neděli, kdy je akce otevřena pro veřejnost, se koná u vily Erba v Cernobbiu. V posledních letech je hlavním sponzorem automobilka BMW. Přímo ve vile Erba jste se mohli setkat s jejími designéry nebo si vychutnat jejich studie a modely z historie.

Sobota je vyhrazena pro setkání majitelů automobilových klenotů, významných osobností a členů odborné poroty. Mezi její členy patří přední osobnosti automobilového designu, mimo jiné prezident designu Fiatu Lorenzo Ramaciotti a exšefdesignér Renaultu Patrick Le Quément.

V neděli můžete během celého dne v poklidném tempu vychutnávat krásné prostředí jezera Como, skvosty automobilové historie i nejposlednější koncepty, dokreslené živou jazzovou hudbou.

Letošního setkání se zúčastnilo na 105 veteránů a 5 studií. Obrovský ohlas sklidila studie Afly Romeo 2uettottanta od Pininfariny a Zagatův shoooting break Zagato TZ3 Corsa. V rámci nedělního odpoledne probíhají předávací ceremonie ocenění, která uděluje porota, a také diváci.

Zastoupení mezi značkami je opravdu různorodé, ale přesto mi zde chyběl alespoň jeden exponát z Čech. Myslím, že by se rozhodně neztratil… Předválečné kreace od firem Sodomka, Uhlik by zde rozhodně byly obdivovány!

Celá přehlídka je zakončena oslavnou projížďkou po červeném koberci přímo před vilou Erba. Punc této projížďce dodává ležérně elegantní moderátor krátce konverzující s řidiči vozů. Obecenstvo pak zpravidla aplauduje celému průvodu.

Jedno oceněni od odborné poroty si spolu se synem odnesl i Jackie Stewart se svým Mercedesem 300SL. Celkovým vítězem se stal úžasný Talbot Lago T150 C SS Teardrop, který získal obdiv ode všech. Mezi koncepty získala hlavní cenu studie Alfy Romeo od Zagata. Na této akci je nejdůležitější zůčastnit se a užít si fantastickou atmosféru.

Michal Červa

10.5.2010 7:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist