Forza Motorsport 4 a pár postřehů

Nový závodní simulátor pro horní konzole XBOX360 snese i tu nejpřísnější kritiku. Gran Turismo už nemá tak neotřesitelné postavení.

Doposud platilo, že plno závodních simulátorů bylo dobrých, ale kdo chtěl to nejlepší, musel si pořídit Playstation a Gran Turismo. Po  posledních updatech GT5 je hra skutečně téměř dokonalá, ale konkurence v  podobě Forzy Motorsport 4 na konzoly XBOX360 dokáže oslovit i  ortodoxního fanouška GT5.

Samozřejmě je potřeba si zvyknout na trochu jiné herní prostředí, ale obecně se dá rozhraní Forzy 4 považovat za srozumitelnější a přátelštější. Samotná hra pak poskytuje velmi věrně zpracované modely aut včetně do detailu propracovaných interiérů a  také, v čemž Gran Turismo pokulhává, naprosto epesní zvukový doprovod. Například BMW M3 E30 skutečně zní jako BMW M3 E30 a ne jako uniformní čtyřválec s tuningovým výfukem. Právě v oblasti věrnosti zvuků by se zde mělo Gran Turismo od Forzy lecčemu přiučit.Velmi zajímavě jsou propracované i skutečné závodní okruhy. Nechybí samozřejmě obligátní Severní smyčka Nürburgringu. Dojem z rychlosti je velmi věrný a realita jízdy vesměs odpovídá skutečnosti. Výhrady mám ale k ovladatelnosti, protože k XBOX potřebujete speciální volant. Nefunguje univerzální zařízení a kdo vlastní sestavu G25 nebo G27 od Logitec, má smůlu. Na přiloženém joypadu se hra neovládá úplně dobře a chybí možnost osobního nakonfigurování, což je asi největší kámen úrazu. Věc nezachrání ani docela zajímavý ovladač – joypad do U jako náhražka volantu, kterým můžete natáčet. Funguje to, ale opět chybí možnost konfigurace tlačítek.

Celkově je ale Forza 4 velkým krokem vpřed a kdo má již doma XBOX360, je naprostou povinností si tuto hru pořídit, pokud vám termíny ideální stopa a apex něco říkají.

15.11.2011 9:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist