Ford Pro přichází do Evropy s cílem zvýšit produktivitu užitkových vozových parků

Společnost Ford Pro spustila skokovou změnu v produktivitě evropských vozových parků užitkových vozidel. Přichází totiž s inovativními digitálními řešeními, která mají zvýšit provozuschopnost a snížit provozní náklady.
ford_e-transit_detail_ford_telematics_mobileapp-1100x618.jpg Zdroj: Ford

Ford Pro, která byl oficiálně představena evropským zákazníkům na speciální akci ve španělské Barceloně, je nová globální organizace zaměřená na poskytování řešení provozovatelům užitkových vozidel od živnostníků až po velké podniky.

Řešení Ford Pro v sobě spojují software, nabíjení, servis a financování pro užitková vozidla. Poskytují tak zákazníkům jednu komplexní platformu v době, kdy firmy zavádějí do svých vozových parků elektrifikované automobily vybavené permanentním online připojením.

„Vstupujeme do digitálního věku, kdy se vše děje online, a provozování vozového parku nebylo nikdy tak komplikované jako dnes,“ řekl Ted Cannis, generální ředitel společnosti Ford Pro. „Ford Pro usnadňuje firmám zvyšování produktivity díky komplexnímu řešení od značky, které mohou důvěřovat.“

Ford Pro je první aktivitou svého druhu v sektoru užitkových vozidel. Poskytuje plně integrovaná digitální řešení, jež pomáhají zákazníkům spravovat jejich vozové parky s bezkonkurenčním komfortem a efektivitou, ať už provozují vozy poháněné spalovacím motorem, elektromobily nebo dokonce vozidla jiných značek.

Čtěte také:

Příchodem do Evropy, kde je Ford již sedm let po sobě nejprodávanější značkou užitkových vozidel, naplňuje Ford Pro svoji ambici rozšiřovat schopnosti digitálního softwaru a příjmy z poskytování služeb. Tržby v Evropě by měly významně přispět k dosažení celosvětového cíle tržeb 45 mld. USD (v přepočtu přibližně bilion Kč) do roku 2025.

„Náš evropský užitkový tým usiluje o to, aby pomáhal firmám našich zákazníků prosperovat, a spuštění Ford Pro povýší tuto ambici na novou úroveň,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu. „Vzhledem k tomu, že Ford Pro přináší vzrušující novou generaci elektrických vozidel integrovaných se špičkovými digitálními službami, mohou se naši zákazníci těšit na novou éru produktivity a růstu.“

Vozy Ford Pro Vehicles pro každou práci a pro každého zákazníka

Automobily vybavené permanentním online připojením jsou jádrem nabídky Ford Pro, která zákazníkům umožňuje maximalizovat produktivitu a provozuschopnost vozového parku pomocí celé sady integrovaných řešení. Ford Pro nabízí řadu prvotřídních užitkových modelů vyvinutých s využitím bezkonkurenčních globálních znalostí potřeb zákazníků. V jejich čele stojí ikonická rodina Transit, nejoblíbenější řada dodávkových automobilů na světě.

Ford Pro pomůže zákazníkům usnadnit přechod na elektrické vozové parky díky své nabídce užitkových elektromobilů navržených tak, aby zvýšily produktivitu a udržitelnost bez kompromisů v užitných vlastnostech nebo nákladech na vlastnictví. V návaznosti na úspěšné zahájení prodeje zcela nového modelu E-Transit, který si připsal 5000 zákaznických objednávek ještě předtím, než z výrobní linky sjely první kusy, Ford nedávno oznámil, že řada Transit bude zahrnovat čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dorazí zcela nový Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později pak bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

Polovina všech užitkových vozů Ford prodaných v Evropě je upravena podle specifických potřeb zákazníků. Posláním týmu Ford Pro Special Vehicles je porozumět těmto požadavkům a vycházet jim vstříc prostřednictvím produktů a řešení pro přestavby na míru, od specializovaných produktů pro dárcovská vozidla přes zátěžové komponenty, přídavné bateriové či palivové systémy až po přípravné sady na montáž majáků a dalšího příslušenství. To vše jak pro vozy poháněné spalovacím motorem, tak pro ty elektrické.

Požadavkům zákazníků na přestavby navíc vychází vstříc síť 200 přestavbářů zapojených do programu QVM (Qualified Vehicle Modifier). Tito partneři nabízejí odborné znalosti a specializovaná řešení v celém spektru přestaveb od jednoduchého vybavení jedné dodávky regály až po celostátní flotilu chladírenských dodávkových vozidel.

Tým Special Vehicles nyní rozšiřuje svou nabídku o unikátní služby, které dále zvyšují provozní a obchodní produktivitu jak zákazníků, tak přestavbářských společností. Patří sem digitální řešení pro integraci systémů třetích stran do dotykové obrazovky ve vozidle, která nabízí lepší uživatelský komfort a odstraňuje nutnost přidávat do kabiny další ovládací panely, nebo také homologace a technická podpora pro zvýšení efektivity procesu přestavby.

Informace a upozornění prostřednictvím Ford Pro Software

Čas jsou peníze a průzkum mezi zákazníky Ford Pro ukázal, že provozovatelé si přejí nikoliv mozaiku jednotlivých poskytovatelů služeb, jejichž správa spotřebovává zdroje i čas, ale naopak jediné integrované řešení, které propojí všechny aspekty správy vozového parku a zajistí maximální efektivitu.

Ford Pro Software přináší digitální ekosystém, který využívá živá data k integraci vozidel, telematiky, nabíjení i servisu do výkonných, uživatelsky přívětivých platforem zvyšujících produktivitu. Tento integrovaný přístup zvyšuje hodnotu každého řešení Ford Pro.

Vozové parky mohou k optimalizaci správy svých užitkových vozidel Ford s online připojením využívat výkonný software Ford Pro Telematics. Tento software proměňuje provozní údaje z vozů Ford v užitečné informace a výstrahy určené ke zjednodušení správy vozového parku. Jedná se o lokalizaci vozidel v reálném čase, upozornění na jejich stav či sledování řidičů za účelem kontroly dodržování předpisů a proškolování.

Firmy, které přejdou na plně elektrická užitková vozidla, budou moci využívat na míru šité služby Ford Pro E-Telematics  Pro zákazníky E-Transitu jsou po dobu jednoho roku zdarma a vedle funkcí zaměřených na maximalizaci produktivity vozového parku přinášejí také funkce podporující efektivní a intuitivní používání nabíjecích řešení Ford Pro. Patří k nim informace o průběhu nabíjení, stavu nabití konkrétního vozidla a zbývajícím dojezdu s nastavitelnými mezními hodnotami upozornění na nízký dojezd. Systém může také nastavit temperování baterie a kabiny E-Transitu před začátkem směny pomocí funkce Scheduled Pre Conditioning, čímž se ušetří čas i elektřina uložená v baterii.

Ford Pro Telematics umožňuje vedle vozidel Ford spravovat i modely jiných značek. Stačí do nich zapojit speciální zásuvný modul.

Software Ford Pro je zajímavý také pro leasingové společnosti a velké vozové parky s vlastními nebo již existujícími telematickými řešeními. Datové služby Ford jim prostřednictvím systému Transportation Mobility Cloud poskytují zabezpečená data o vozidlech i další informace potřebné k optimální správě vozového parku.

Majitelé a správci vozových parků s pěti a méně vozidly mohou využívat bezplatnou aplikaci FordPass Pro pro chytré telefony. Jejím účelem je pomoci firmám, které nemají správce vozového parku na plný úvazek, využívat svá vozidla co nejefektivněji.

„Full-service“ nabíjení Ford Pro Charging

V zájmu usnadnění přechodu na elektromobily nabízí Ford Pro Charging firmám plně integrovaný systém nabíjení pro vozové parky, který dokáže definovat nejefektivnější strategie nabíjení a implementovat řešení, která mají perspektivu i do budoucna.

Každé depo je jiné, proto na klíčových trzích spolupracují se zákazníky specializovaní konzultanti, kteří jim pomáhají najít optimální řešení. Ford Pro Charging nabízí bezkonkurenční službu zahrnující instalaci hardwaru a software pro správu, přičemž obojí hladce spolupracuje s elektrickým E-Transitem. Vestavěná konektivita umožňuje systému odhalit potenciální problémy ještě dříve, než si je zákazníci uvědomí, a vyřešit je s minimálním narušením provozu.

Pro podporu vozových parků, jejichž řidiči jezdí se svým pracovním vozidlem domů, zjednodušuje Ford Pro Charging také instalaci a správu domácích wallboxů. A přestože většina provozovatelů využívá veřejné nabíjení jen jako poslední možnost dobíjení svých vozidel během pracovní doby, Ford Pro Charging poskytuje také přístup k síti čítající více než 300 000 nabíječek s centralizovaným účtováním.

Minimalizace prostojů díky Ford Pro Service

Prostoje mohou správcům vozových parků vzít klidné spaní; po palivu a odpisech jsou pro vozové parky třetím nejvyšším nákladem. Důležitým prvkem ekosystému Ford Pro je proto i oddělení Ford Pro Service, které díky propojení údajů z online vozidel a bezkonkurenční servisní síti pomáhá udržet vozy zákazníků v provozu.

Evropskou servisní síť Ford Pro tvoří 800 Transit center. Jedná se tak o největší specializovanou síť pro užitková vozidla na trhu. Síť Ford Pro je také připravena na elektrickou éru – po Evropě má 1500 certifikovaných prodejců elektrických vozidel a více než 4500 autorizovaných servisů, které mohou zajišťovat servis na E-Transit.

K iniciativám společnosti Ford Pro zaměřeným na zákazníky patří také flotila automobilů vybavených na servis v terénu. Tento takzvaný mobilní servis již funguje ve Velké Británii, v současné době se zavádí v Německu a bude podporovat i zákazníky na dalších trzích. Posádky mobilního servisu mohou provádět 70 % servisních a opravárenských prací, a to i na automobilech jiných značek. Tím zvyšují zákazníkům komfort i produktivitu a eliminují prostoje a náklady spojené s převozem vozidel do dílen autorizovaného servisu.

Klíčovým prvkem Ford Pro je dále online systém FORDLiive, který v reálném čase zajišťuje propojení mezi vozidly, jejich provozovateli a autorizovanými servisy Ford Pro. To ve výsledku znamená méně poruch, méně časově náročných cest do servisu i rychlejší průběh samotných oprav.

Od svého spuštění v březnu 2021 zajistil systém FORDLiive v rámci snahy o zajištění stoprocentní provozuschopnosti v Evropě téměř 125 000 dní dodatečné dostupnosti vozidel a podle prognóz Ford Pro může snížit prostoje vozového parku až o 60 %.

V Evropě je již v provozu více než 620 000 užitkových vozů Ford vybavených online připojením; zákazníci mohou využívat FORDLiive bezplatně po aktivaci modemu FordPass Connect 7 a registraci softwarového balíčku Ford Pro.

Kromě toho, že systém FORDLiive poskytuje upozornění na stav vozidla přímo zákazníkům prostřednictvím softwaru Ford Pro, umí komunikovat také se s Transit centry, která díky tomu diagnostikují problém rychleji, mohou v předstihu objednat náhradní díly a naplánovat návštěvu v servisu tak, aby celkový výpadek pro zákazníka byl v součtu co nejkratší.

Ve specializovaných centrech FORDLiive v Německu, Španělsku a Velké Británii pracuje více než 100 agentů, kteří proaktivně řídí servisní případy a reagují na vznikající problémy. Další centra v Maďarsku, pod které bude spadat i Česká republika, a Švédsku budou otevřena ještě letos.

Jednodušší administrace financování díky Ford Pro Financing

Integrovanou nabídku vozidel, produktů a služeb Ford Pro bude možné financovat prostřednictvím připravovaného programu Ford Pro FinSimple – jednotného transparentního a flexibilního plánu financování pro malé a střední vozové parky, který umožní provozovatelům užitkových vozidel soustředit se na úspěšné podnikání.

FinSimple také pokryje veškeré související financování, jako je přestavba vozidel na specifické potřeby zákazníka a komplexní financování elektrifikace vozového parku včetně řešení Ford Pro Charging. Služba bude nabízet ucelené řešení financování pro zákazníky v celé Evropě, přičemž produkty, služby a termíny spuštění se budou na jednotlivých trzích lišit.

Zákazníci Ford Pro budou moci využít i služeb operativního leasingu a full service leasingu pod značkou Ford Lease.

3.5.2022 6:22| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist