Ford Mustang 2014 odhalen krátce před oficiální premiérou

Americká automobilová ikona třídy pony cars je tímto definitivně demaskována - tohle jsou fotografie nové generace globálního Fordu Mustang.

Vzhled šesté generace Fordu Mustang je na světě. Na internet se dostaly studiové fotografie pouze dva dny před plánovanou premiérou. Prozrazení má na svědomí magazín Autoweek, ačkoli pravděpodobně neúmyslně. Je známou věcí, že některé časopisy často dostávají záběry novinek v předstihu ještě před uvolněním embarga, aby stihly uzávěrku a vypustily materiál na novinové stánky v době, kdy už bude po premiéře. V průběhu tisku ale mají pracovníci tiskárny či distribuce k choulostivým článkům pochopitelně přístup a nejspíš někdo takový pořídil fotky, na které se právě díváte.

Na ofocených stránkách z časopisu jsou vidět veškeré detaily Mustangu, nechybí dokonce ani pohled do interiéru. Je patrné, že automobilka pro svůj globální model zvolila poněkud jinou strategii a už se neveze čistě na retro vlně dávných modelů. Některé linie dál těží z minulosti, jiné ale rozehrávají zcela moderní tvary. Nakolik je taková kombinace povedená, můžete posoudit sami a třeba se na toto téma vyjádřit v diskusi pod článkem.

V každém případě v tuto chvíli neznáme téměř žádné další detaily, a pokud se Ford nerozhodne po tomto faux pas premiéru uspíšt, tak se do 5. prosince ani nestane. Můžeme ale vyjít z dřívějších zpráv, podle kterých by se měla výroba modelu rozjet v květnu příštího roku, přičemž v první fázi bude automobilka vyrábět jen modely s volantem vlevo a na přelomu let 2014 až 2015 se dočkají i ti s řízením „na špatné straně“.

O pohon zadních kol poprvé využívajících víceprvkové zavěšení by se podle předchozích informací měl postarat jeden ze čtyř motorů. Základem se má stát čtyřválec Ecoboost o objemu 2,3 litru naladěný na 250 koní, následovat bude vidlicový šestiválec 3,7litru s přibližně 310 koňmi (mimochodem, právě ten je na fotkách) a pětilitrový osmiválec o výkonu 435 koní. Na vrcholu žebříčku stane model Shelby poháněný kompresorovým osmiválcem o objemu 5,8 litru s předpokládaným výkonem 671 koní.

Zároveň se potvrdily zprávy, že bude vůz menší (a tedy lehčí) než dříve. V článku se konkrétně vyskytuje hmotnost nižší o 200 liber, tedy přibližně 90 kilogramů. V textu je zmíněn i paket Performance, co konkrétně ale přinese, v tuto chvíli není zřejmé. Na konkrétní detaily naštěstí nebudeme čekat moc dlouho a můžete si být jisti, že si to nenecháme pro sebe.

Zdroj: Autoweek / Carscoops

3.12.2013 10:41| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist