Ford Mondeo Vignale: koncept avizuje luxusnější Fordy

Americký koncern Ford chce zvýšit prestiž svých vozů novou luxusní značkou a nejvyšším výbavovým stupněm v jednom jménem Vignale.

Pátá generace Fordu Mondeo, která se ve Spojených státech prodává pod jménem Fusion už od července loňského roku, nabírá v Evropě na zpoždění a je dost možné, že již několikátý odklad příchodu dají někteří dosud věrní zákazníci modrého oválu automobilce jednoduše řečeno pořádně vyžrat.

Americký koncern byl nucen odsunout prodej kvůli restrukturalizaci spojené s uzavíráním továren, stěhováním produkce jiných modelů, mluví se ale také o nespokojenosti vedení s kvalitou výroby. Ať už byly důvody jakékoli, Ford chce už během pár dní ve Frankfurtu dokázat, že mu není evropská klientela lhostejná.

Produkčního Mondea se asi ještě nedočkáme, oficiálně má být představeno až v příštím roce jako model 2015, na IAA se však ukáže jeho koncept nazvaný Mondeo Vignale. Pokud se pokoušíte lovit v paměti či hledat na wikipedii, ušetříme vám čas. Ano, jde o bývalou slavnou italskou karosárnu, která kromě jiného navrhla také Tatru 613, a protože ji na přelomu šedesátých a sedmdesátých let přebrala společnost DeTomaso Automobili patřící tehdy Fordu, je snad zřejmé odkud fouká vítr.

Ford naposled použil jméno Vignale u pařížského konceptu otevřeného Focusu na podzim 2004, ze kterého se později vyklubal sériový kupé-kabriolet s pevnou sklápěcí střechou, dnes však má mít toto označení poněkud jiný význam. Americký koncern z něj vytvoří nejvyšší výbavový stupeň stojící nad provedením Titanium, ne však pouze ve smyslu rozsáhlejší výbavy, ale spíše něco na způsob řady DS u Citroënu.


Jak asi tušíte, jméno Vignale nebude vyhrazeno pouze pro chystané Mondeo, ale objeví se také u dalších modelů – v nejbližší době se chystá pro S-Max a SUV Edge. Jejich společným znakem se stane „luxusnější exteriér i interiér“ a to včetně přepracovaného předního nárazníku, mlhovek z LED, v případě Mondea také dvacetipalcových kol či některých pochromovaných vnějších komponentů.

Ford Mondeo fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Ford Mondeo fotogalerie

Kabinu bude zdobit specifické kožené čalounění použité kromě jiného zčásti také na palubní desce a nebude chybět třeba lepší hi-fi systém.

Vybraní prodejci budou mít k dispozici zvláštní salónky Vignale, osobní prodejce a součástí poprodejních služeb má být třeba umývání a čištění auta zdarma po celou dobu jeho životnosti. Jakou to má perspektivu? Podle Fordu se najde deset až patnáct procent zákazníků, kteří by na jméno Vignale a věci s ním spojené mohli slyšet.

zdroj: Autocar

3.9.2013 7:04| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist