Fisker láme rekordy

Výrobce elektromobilů Fisker si na své konto může připsat dva nové rekordy. Rekord v prodejnosti nečekejte, jde o něco z úplně jiného soudku...

Nešlo, pravda, o rekordy prodejní, s konvenčními auty se spalovacím motorem zatím soupeřit nemůže. Oficiálnímu dealerovi Fiskeru z Nizozemí se podařilo dostat na jedno místo 45 elektromobilů Karma. A protože se majitelé museli dostat zpět do svých domovů, byly na místě i dobíjecí stanice. Díky tomu se podařilo prolomit rekord souběžně nabíjejících elektromobilů jedné značky.

A protože se na místě se sešly i elektromobily dalších značek, tak se zároveň podařilo vytvořit rekord v souběžně nabíjejících elektromobilů různých značek. Dohromady se jich na místě sešlo přesně 50.

O tom, jestli účastníci z důvodu dobíjení na místě i přespali, se tisková zpráva nezmiňuje. Dodává jen, že se v Nizozemí i přes drobné nedostatky podařilo od začátku roku prodat na 130 modelů Karma.

13.9.2012 5:50| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist