Filipínský prezident nechal buldozerem zničit šedesátku luxusních aut. Proč nám je raději nedal?

Smutná podívaná na plné parkoviště krásných drahých vozů drcených buldozerem při demonstraci prezidentské moci má sloužit jako odstrašující příklad.
titulka_filipinsky_supersporty_buldozer-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Youtube.com

Rodrigo Duterte, prezident Filipín, asi opravdu nemá drahá auta v lásce. Jinak si nedovedeme představit proč nechal zlikvidovat přes šedesát drahých a relativně vzácných vozů a motorek. Navíc tak barbarským způsobem, jakým je přejetí buldozerem.

Smrti pod pásy těžké techniky se dočkaly například vozy značek Lamborghini, Porsche či Mercedes. A je to již taková událost, kterou Duterte inicioval. Všechny vozy byly zabaveny pašerákům a má sloužit jako demonstrace toho, že Filipíny jsou místem pro investice. a ne pro ilegální aktivity.

Zatímco my bychom při pohledu na násilí vykonávané na vozech jen těžko zadrželi slzy, celé likvidaci vozidel s celkovou cenou přesahující 5 milionů eur přihlížel početný a jásající dav. Samozřejmě, že je správné zločince důkladně potrestat, ale je nutné přitom likvidovat drahá a v mnoha případech vzácná auta?

Vždyť se dá se zabavenými vozy naložit mnohem lépe – ať už je zabavit a využívat v rámci státních služeb, či je třeba odprodat legitimním zájemcům a výtěžek z prodeje věnovat charitě. A co je třeba věnovat motoristickým novinářům na druhé straně zeměkoule, kteří o supersportu ve své garáži mohou pouze snít?

2.8.2018 8:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist