Filip Rakovan: Moje NEJ autařské momenty roku 2011

Pokud jsem si říkal, že dát dohromady „nej“ zážitky roku 2011 bude snadné a jednoduché, realita nad klávesnicí se ukázala jako zcela opačná.

Vlastně jsem dlouho zíral do diáře a zpětně hledal opravdovou pecku, od které bych se mohl odrazit. Ne, nebylo to pro mne Hyundai Genesis. Připouštím, že je to cenově dostupné auto s velkým atmosférickým motorem, pohonem zadních kol a špérou.
Mně se ale nelíbilo vzhledově a i když tím dávám najevo svou povrchnost, já k autu, které se mi nelíbí, pozitivní vztah buduji s obtížemi.Překvapivě mne na kolena nedostalo ani BMW 1 M Coupe. Rychlé, výhružné, vyzývavé, … ale víc nic. Být vám teď na dosah, pravděpodobně dostanu kamenem do hlavy, protože jedna z pozitivních vzpomínek na rok 2011 se týká obecně ne právě oblíbeného Renaultu Koleos.

Tedy přesněji jeho tuzemské prezentace. Neodvážím se tvrdit, že mne zaujalo auto, ale ta akce stála za to. Renault mi totiž dal auto na autokrosovou trať s tím, že si můžu dělat co chci.

Poznámku od místního fotografa, že „včera tady na tomhle místě řidiči jezdili přes muldu a skákali“ jsem vzal jako jasnou inspiraci. Hlavně že mi nic neupadlo, jako v případě registrační značky Dacia Duster na podobné akci.Konečně jsem dal dohromady své auto. V březnu na amatérské rally jsem totiž zlikvidoval motor a dlouho jsem čekal na repasi. V létě jsem pak mohl konečně začít znovu jezdit a řidičskou událostí roku pro mne byla škola s Václavem Pechem.Rád vzpomenu na vytrvalostní závod s Fiestou Cup na mosteckém okruhu, kdesi v matných vzpomínkách mám nějaké ježdění na Nordschleife. Asi to bylo s Jaguarem. Ehm, ne, omlouvám se, to už bylo vloni…

Konečně jsem svezl Peugetoem RCZ, který se mi pořád vyhýbal a musím říct, že šlo o moc příjemné a milé překvapení. Jezdil jsem několika elektromobily a ujistil jsem se, že tudy, podle mého názoru, cesta nevede.Shrnutí? Rok 2011 mne stál spoustu peněz, které jsem neváhal utratit za benzín, gumy, kola, vjezdy na okruh a startovné. Přivedl mne za volant spousty aut, která byla dobrá či  horší, ale asi ne fantastická, nezapomenutelná nebo oslnivá.

Nejdůležitějším mezníkem roku 2011 tak pro mne zůstává fakt, že jsem po letech opustil místo v časopise a přešel sem, na Autoweb.

Filip Rakovan

29.12.2011 10:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist