Fiat Bugster Concept

Takhle nějak by asi vypadal terénní Ariel Atom.

Na 25. autosalonu v brazilském Sao Paulu ukáže zdejší divize Fiatu svou představu lehkého terénního automobilu pro zábavu. Zatím toho nevíme mnoho, ale jedno je jisté, toto terénní vozidlo bude mít, jak je v dnešní době nezbytné, minimální dopad na životní prostředí. Pohon je plně elektrický, takže vůz vypouští nulové emise a může tak být prezentován jako to nejzelenější, co si lze představit. To, že baterie nabíjíte elektřinou vyrobenou v uhelných elektrárnách, nesmíte před uvědomělými ekology říkat.

Panely karoserie (nebo spíš kusy náznaku karoserie) jsou vyrobeny z přírodních vláken a plastů, i zde tady byly ušetřeny ropné produkty, potažmo příroda.

Více informací neznáme, neboť je brazilský Fiat přísně tají. Je totiž dost dobře možné, že se za měsíc v Sao Paulu ukáže předprodukční verze, protože podobné šílenosti jsou v Jižní Americe a hlavně Brazílii docela populární. Dobře situovaná mládež se tu s nimi prohání po dlouhých písčitých plážích, a tak by se jistě pro nějakou menší sérii našel dostatek zákazníků. Nedá se ale předpokládat, že by měl sériový typ pouze elektromotor.

Z fotografií a útržkovitých informací z továrny lze odvodit, že tato hračka bude vážit jen okolo 900 kg, čímž by měla být zaručena dostatečná obratnost. V porovnání s ostatními terénními automobily tak lze tento Fiat považovat za jakýsi Ariel Atom nebo Lotus 2-Eleven do terénu.

autoweb.cz

23.10.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist