FIA povede další čtyři roky (opět) Jean Todt

Žádné velké překvapení, Mezinárodní automobilovou federaci bude řídit v dalších letech někdejší guru F1 Ferrari.

Pán na titulní fotce není Jean Todt, ale prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček, který je členem nejvyšších výkonných orgánů FIA a my jej stavíme do popředí, protože bychom neradi, aby informace o něm byla v souvislosti Todtem upozaděna.


Nicméně jakkoli vám možná Fedération Internationale de l’Automobile, tedy FIA, nic moc neříká, důsledky jejích rozhodnutí vnímáte jako diváci rally, okruhových akcí atd., jde totiž o řídící orgán mnoha automobilových závodů. Její generální shromáždění proběhlo v minulých dnech v Paříži. Prosincové zasedání bylo mimořádně významné i proto, že na něm byly znovu voleny vrcholní představitelé.

Prezidentem FIA byl opět zvolen Jean Todt, dále byli zvoleni jeho dva zástupci a členové senátu. Nejvyššími výkonnými orgány jsou Světové rady – pro sport a pro mobilitu. Poprvé v historii byl členem Světové rady pro mobilitu zvolen prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček, a to jednomyslně. Jak už to na takových sešlostech bývá zvykem, nejprve se „bafuňařilo“ a pak byl čas na trochu zábavy. Bez pokusu o vtip – po pracovním jednání následoval gala večer s předáváním cen v jednotlivých disciplínách, tedy například F1 či WRC.

Kdo na sešlost dorazil? Tak například čtyřnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel, mistr světa Sebastien Ogier WRC a další. Poprvé byl rovněž udělen titul Osobnost roku 2013, který získal polský jezdec Robert Kubica. Asi za to, že se po nehodě opět vrátil za volant.

Druhou českou stopu, mimo té JUDr. Vaníčka, zanechal pomyslně v Paříži také Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem, který se Škodou Fabia S2000 získal nejvyšší titul v rallyové soutěži ERC.

10.12.2013 8:07| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist