Fabia S2000 dominovala v Rally Azory

Speciály Škoda Fabia S2000 obsadily první tři místa v náročné rally na Azorský ostrovech. Kopecký byl třetí.

První tři příčky v dalším podniku šampionátu IRC, který se jel na Azorských ostrovech, obsadily vozy Škoda Fabia S2000 z továrních týmů. Rally byla poměrně náročná, protože ze čtvrtka na pátek se přihnal déšť a mokré tratě se schovávaly do mlhy a mraků. „Raději jsem se díval jen a pouze do rozpisu, dopředu nebylo vidět vůbec nic.“, komentoval situaci na trati Kopeckého navigátor Petr Starý.

Škoda Fabia RS fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda fabia RS fotogalerie

Dvě páteční RZ musely být kvůli nevyhovujícím podmínkám na trati dokonce úplně zrušeny. Tovární tým Škoda Motorsport se ale díky Juho Hanninenovi dokázal dostat na první místo, které kontroloval až do konce soutěže. Hanninen tak azorskou rally vyhrál s náskokem 42 sekund před druhým Andreasem Mikkelsenem z týmu Škoda UK Motorsport.

Škoda Fabia II fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda fabia II 2 fotogalerie

Český závodník Jan Kopecký zaostal o další minutu, ale celkově dokončil těžkou soutěž na třetím místě. Pro značku Škoda je to již páté umístění 1 – 2 – 3 v šampionátu IRC. Automobilka také vede s přehledem hodnocení značek, Juho Hanninen se díky vítězství dostal do čela v hodnocení jezdců, Kopecký je se 70 body čtvrtý.