Fabia s pořadovým číslem 10 000 000 je na světě

Mladoboleslavská Škoda oslavuje a má k tomu pádný důvod. Z výrobní linky sjela Fabia s osmimístným výrobním číslem.

Můžete patřit do skupiny obdivovatelů kompaktního mladoboleslavského hatchbacku, můžete s názorem, že je to povedené auto nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. Čísla mluví za vše, a to nejenom pohledem ekonomů a účetních. Škoda je prodejní trhák a dokladem budiž skutečnost, že v závodě v Mladé Boleslavi vyrobili jubilejní desetimiliontý vůz – bílou Fabii Monte Carlo. Tedy, ehm, abychom vše uvedli na pravou míru, ne že by šlo o desetimiliontou Fabii, jde o celkový počet vyrobených aut pod značkou Škoda v Mladé Boleslavi od roku 1905 vůbec.

Nabízí se otázka, jestli si Fabia tuto poctu vůbec zasloužila. Máte-li na věc jiný názor, myslíte-li si, že los měl padnout například na Octavii, podělte se o něj s námi v našem novém diskusním fóru.

Vedení automobilky je na úspěch Fabie patřičně pyšné, sám předseda představenstva společnosti ŠKODA, Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland prohlásil, že „jsme hrdi na více než stoletou tradici výroby automobilů v srdci Evropy. Je dokladem síly naší značky. Od roku 1905, kdy průkopníci automobilismu Václav Laurin a Václav Klement začali s výrobou vozů, mají auta ‚made in Czech Republic’ a ‚by ŠKODA’ u zákazníků na celém světě skvělý zvuk.“ Tak tohle se dobře poslouchá každému, kdo má v srdci alespoň špetku patriotismu a nemusí jít nutně o  automobilového fanouška nebo dokonce fanatika do sportovních aktivit značky.

„Překročení hranice deseti milionů vyrobených vozů je pro nás podnětem k tomu, abychom svůj růstový kurz v příštích letech posílili,“ pokračuje Vahland. My víme, že pokud hodlá tuzemská automobilka zdvojnásobit prodeje, musí jí v tom nutně pomoct nejen Fabia, ale také její nejnovější přírůstky, městské malé auto a kompaktní limuzína.

12.10.2011 3:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist