Fabia 1,4 TDI s rekordně nízkou spotřebou

Známý ekonořidič Gerhard Plattner vytvořil při přejezdu Rumunska osobní i světový rekord ve spotřebě paliva se sériovým automobilem.

Plattner podniká dálkové cesty zaměřené na co nejnižší průměrnou spotřebu paliva už třicet let. Činí tak s nejrůznějšími auty a v nejrůznějších končinách. Tentokrát se vydal na přejezd z Konstance do Oradei v Rumunsku, společníkem mu byla sériová Škoda Fabia s tříválcovým motorem 1,4 TDI. Na trasu dlouhou 847 kilometrů spotřeboval 22,05 litru nafty, čímž v přepočtu dosáhl průměrné spotřeby pouhých 2,6 litru na sto kilometrů. Jel nonstop dvanáct hodin, takže průměrná rychlost vychází na 70 km/h, což je, vzhledem k profilu trasy, vysoká hodnota. Dálnice tvořily 200 km trasy, po zbytek cesty se pohyboval na městských a okresních silnicích, převážně na úbočí údolí „Staré řeky“. Škoda u motoru 1,4 TDI uvádí oficiální kombinovanou spotřebu 4,5 litru na 100 km, mimo město pak rovné 4 litry. Zkušenosti běžných řidičů dokazují, že lze s tímto motorem jezdit velmi úsporně, ale pokud se k tomu přidají i zkušenosti někoho, jako je Gerhard Plattner, lze dosáhnout i takto ohromujícího výsledku.

Jan Cacek

Škoda Fabia II fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda fabia II 2 fotogalerie

Škoda Fabia I fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda fabia I 1 fotogalerie

29.6.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist