Euromilhões Lisboa Dakar 2007 – 15. etapa (16 km) live

Cyril Despres, Stephane Peterhansel a Hans Stacey letos nejúspěšnější

Dnes končí letošní ročník Dakarské rely, na programu je jen kratičká šetnácikilometrová etapa. Pak se již všichni závodníci dočkají vytouženého cíle u pověstného Růžového jezera.Soutěž již dokončili všichni motocyklisté. Etapového vítězství se dočkal Janis Vinters, za ním dojeli Pal Anders Ullevalseter a Helder Rodrigues, rozdíly byly naprosto zanedbatelné a v celkoém pořadí tedy nedošlo k žádným výrazným změnám. Vítězem soutěže se tedy stal Cyril Despres nejlepším z našich jezdců se stal Martin Macek, jenž při svém debutu vybojoval konečné patnácté místo. David Pabiška rovněž zvládl svoji premiéru na výbornou a skončil 42., když se během soutěž neustále zlepšoval, Ivo Kaštan získal 51. pozici a Josef Macháček 65., ovšem první ve čtyřkolkách. V automobilech vyhrál závěrečnou etapu Giniel de Villiers, jezdec, který v letošním ročníku dlouho vedl, před Carlosem Sainzem a Robbym Gordonem. Celkové vítězství si pohlídal Stephena Peterhansel. Miroslav Zapletal dojel 33. a celkově se umístil jako 54.Mezi kamiony byl dneska nejrychlejší Arjan Brouwer, další místa potom obsadili Aleš Loprais a Hans Bekx. Celkově se o vítězství nenechal připravit Hans Stacey, jen byl o více než tři hodiny rychlejší než Ilgizar Mardějev. Nad očekávání dobře se povedl premiérový start Aleši Lopraisovi, který navzdoru nadostatku zkušeností dokončil na třetím místě. Andre de Azevedo se nakonec umístil jako pátý a Tomáš Tomeček 11.