Euro NCAP: Subaru Forester (2012)

Nový Subaru Forester si z testů Euro NCAP odnáší nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení. Exceloval jak v čelním, tak i v bočním nárazu.

Od základů nová generace Subaru Forester se v testech bezpečnosti ukázala v tom nejlepším světle. Odnáší si nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení.

Ochrana pasažérů je při čelním nárazu na velmi dobré úrovni, včetně ochrany kolen a stehen. Problémem nebyl ani různý vzrůst „cestujících“ nebo jejich způsob sezení. V bočním testu získal Forester taktéž plné hodnocení, posádka by nehodu bez problémů ustála. Při nárazu do sloupu už to, pravda, tak dokonalé není, ale pořád jde o vynikající výsledek, ze kterého by řidič odešel z lehkým pohmožděním hrudníku a břicha.

DOPORUČUJEME: Subaru Forester: Diesel versus benzín

Ochrana dětí se při čelním nárazu ukázala jako velmi dobrá, sedadlo se při nárazu pohnulo jen minimálně, stejně jako u bočního nárazu. Pochvalu si Forester vysloužil i za automaticky řízený airbag, který se zapíná jen po předchozí váhové kontrole.

Subaru Forester také obdržel body za standardně dodávanou stabilizaci a připomínač bezpečnostních pásů. Ve výsledku tak Forester ztratil body jen za absenci omezovače rychlosti.

30.11.2012 10:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist