Epilog na Masarykově okruhu přichází nově ve dvanáctihodinovém formátu. Už o tomto víkendu!

Tak tedy dvanáctihodinovka, to ve snaze ještě víc přiblíží atmosféru nejproslulejších čtyřiadvacetihodinových vytrvalostních závodů. Epilog se totiž stává součástí prestižních 24H Series.

Víc jak deset let je Epilog na Masarykově okruhu posledním podnikem vytrvalostního okruhového kalendáře nejen pro Českou republiku, ale i okolní země. V sezoně 2015 přichází tedy premiérově ve dvanáctihodinovém formátu, o vítězi Epilogu se tak bude rozhodovat až do hluboké noci.

Jaký je harmonogram? Cílem vozy projdou o půlnoci, víc jak polovinu závodu tedy pojedou ve tmě a lidé si mohou na tribuně C vychutnávat pohled na zářící rozžhavené brzdové kotouče závodních vozů. A v boxech zase mohou sledovat čilý ruch spojený se střídáním jezdců, tankováním a výměnou pneumatik. Na dráze se při Epilogu schází celá plejáda vozů počínaje „cesťáky“ až po nadupané vozy Grand Turismo.

Epilog svým pojetím odkazuje k tradici vytrvalostních automobilových závodů v Brně zahájenou v roce 1950 na starém Masarykově okruhu. Vytrvalostní závody se na brněnskou trať vrátily v roce 1962 a po volných mezinárodních šestihodinových závodech v letech 1966 – 67 povýšil starý Masarykův okruh do kalendáře Evropského FIA poháru cestovních vozů. Seriál brzy dostal statut mistrovství Evropy, nicméně vytrvalostní charakter mu zůstal i nadále.

Důležité je si připomenout, že se jede už o tomto víkendu – kompletní info o časovém itineráři akce, cenách (lidových, nejde o nic, co by mělo ruinovat rozpočtu fanoušků motorsportu), najdete na webu brněnského závodního okruhu.

My jen zmíníme, že v sobotu v osm hodin ráno vše vypukne akreditací a volným tréninkem, přesně v poledne se rozjede závod a jak bylo už řečeno, finále je načasováno na půlnoc.

Krom závodů je tady doprovodný program, ideální pokud chcete/musíte vzít sebou rodinu nebo její část, ať už venkovní (simulátor nehody – převrácení, stunt show – Adam Peschl & prezentace Malminibike akademie Masarykova okruhu, drift show,…) či vnitřní (simulátory F1, simulátor – motocykl, RC modely,…). Tak tedy, závěr tuzemské okruhové sezony je zde a vy u toho můžete být společně s námi.

www.automotodrombrno.cz

5.10.2015 8:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist