Ekologický videotest: Durango vs Mini

Abychom uspokojili ekologická hnutí, která nám neustále podsouvají kdejaký ekonesmysl, rozhodli jsme se srovnat dva městské dopravní prostředky.

Lámali jste si hlavu nad tím, který dopravní prostředek je ve městě nejrychlejší? Jedna skupina uznává jedině auto, jiná nedá dopustit na MHD. A pak existuje skupinka vyšinutých jedinců, kteří mají pocit, že se nejrychleji a nejefektivněji přepraví na nemotorovém dopravním prostředku.

Ne, koně nebo kočár tažený voly nemáme. Ale ve sklepě jsme našli koloběžku a kolo. Koloběžka nese příznačný název Mini a přivezl ji Honza Koubek. Kolo Durango našel ve sklepě Ondra, ale bohužel jenom růžové, i když se nám snaží tvrdit, že je červené. A k tomu se vyzbrojil bílými ponožkami a bílou helmou (podle normy EU musí mít helmu).

No, jak srovnání na našem testovacím polygonu v Mostě dopadlo? Podívejte na přiložené video. A ještě se sluší dodat jedna věc – abychom pro vás tento ekologický test mohli natočit, museli jsme do Mostu dojet třemi auty. Ale co bychom pro záchranu planety neudělali, že?

2.4.2012 7:50| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist