Eaton vyvíjí hydraulický hybridní systém

Známé firmy hledají nové cesty ke snížení emisí a zvýšení efektivity.

Společnost Eaton je známa především jako výrobce kompresorů pro velké americké osmiválce, ale zrovna tato kombinace nemá s ekologií a nízkými emisemi nic společného. Ne že by nás to nějak trápilo, ale v dnešní době takový přístup prostě nefrčí.

Firma Eaton ale již delší dobu vyvíjí hybridní systémy pro nákladní a pracovní stroje, které pomáhají velmi výrazným způsobem snižovat jejich spotřebu. Eaton se nyní zaměřuje na vývoj hydraulického hybridního systému, který funguje podobně jako elektrický hybrid, jen není energie akumulována v bateriích, nýbrž v jakýchsi akumulačních nádržích. Spalovací motor funguje pouze jako „čerpadlo“ či výrobna energie, podobně jako je tomu u plug-in hybridů.

Eaton tvrdí, že lze dosáhnout úspory paliva 50 až 70 %, neboť je systém mnohem lehčí a jednodušší, než elektrický hybrid. Systém bude nasazen do pokusného provozu v dodávkách zásilkové firmy UPS ve Spojených státech. Výrobci osobních automobilů zatím zájem neprojevují, neboť rozměry hydraulického hybridního systému jsou „poněkud větší“. Eaton ale pracuje na menší variantě s chytrým softwarem od IBM. Tento by pak měl být nasazen v běžných osobních autech a po zkouškách by se mohl v roce 2013 představit v sériové podobě.

autoweb.cz

30.12.2008 5:00
Více o tématu: IBMusa

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist