Dunlop přijímá a plní výzvu, představuje čtyři rozměry pneumatik s hodnocením AA

Výrobce pneumatik Dunlop oznamuje, že představil čtyři rozměry pneumatik Sport BluResponse s hodnocením AA.

Dunlop díky tomu úspěšně splnil výzvu nabízet na trhu pneumatiky s hodnocením AA, kterou si značka sama stanovila v roce 2012, když představila svůj koncept pneumatiky AA. Hodnocení AA představuje nejvyšší stupeň evropského značení pneumatik a signalizuje, že pneumatika splňuje hodnocení A jak ve valivém odporu, tak i v přilnavosti na mokru.

Hodnocení A u parametru popisujícím vliv pneumatiky na spotřebu pohonných hmot bylo dosaženo snížením valivého odporu. Představení pneumatik s hodnocením AA posiluje pozici značky Dunlop mezi lídry v oblasti štítkování pneumatik a potvrzuje její úsilí neustále inovovat. „Stejně jako jsou řidiči na pneumatikách Dunlop odhodláni být ve svém životě vždy o něco napřed, chceme i my neustále pokračovat v inovacích,“ řekl Alexis Bortoluzzi, Brand & Strategy Director EMEA. „Když jsme před třemi roky poprvé vyvinuli koncept pneumatiky AA, brali jsme to jako výzvu dostat tuto pneumatiku k zákazníkům. Jsme hrdí, že jsme tento závazek splnili a uvádíme na trh čtyři pneumatiky s hodnocením AA.“

Pneumatiky nabízí výkonnostní parametry, které od nich řidiči jezdící na pneumatikách Dunlop očekávají. Poskytují nekompromisní ovladatelnost, pro kterou je řada Sport BluResponse známa, zlepšenou přilnavost na mokru a valivý odpor, jenž umožnil dosáhnout hodnocení AA.

„Značka Dunlop představila první koncept pneumatiky AA v květnu 2012, tedy v prvním dni, kdy mohly být nové pneumatiky dobrovolně označeny štítkem, a od té doby je pro nás kvalitní hodnocení na štítku závazkem. Zároveň pokračujeme v apelování na Evropskou unii, aby více prosazovala štítkování, protože cítíme, že současné značení je výborným způsobem, jak lépe informovat spotřebitele o výhodách pneumatik, ale zároveň je nutné upozornit, že značení bere v úvahu pouze tři kritéria, zatímco náš vlastní vývojový tým se zaměřuje na více než 50 kritérií, abychom zajistili, že na trh dodáváme bezpečné, spolehlivé a vysoce kvalitní výrobky,“ uvedl Alexis Bortoluzzi, Brand & Strategy Director EMEA.

Pneumatiky Dunlop Sport BluResponse s hodnocením AA jsou dostupné v následujících rozměrech: 205/55 R16 94V XL, 205/55 R17 95V XL, 215/55 R16 97H XL and 225/60 R16 102W XL.

19.3.2015 11:18| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist