Druhá generace městského prcka v Paříži nebude

Smart vydal tiskovou zprávu, ve které ohlašuje, že nový ForTwo v Paříži neuvidíme. A několik dalších zajímavých věcí.

O tom, že Smart není v nijak zázračné ekonomické situaci, už určitě víte. Nelze tedy očekávat, že v Paříži bude mít nějak obrovský stánek, nicméně mnozí se těšili na premiéru další generace městského vozítka před časem překřtěného na ForTwo. Smůla, značka ohlásila, že ho do Paříže nepřiveze.

Dá se ale čekat, že o něm bude pořád dokola mluvit, podobně jako ve své tiskové zprávě. Ta se točí zejména kolem toho, jak je ForTwo malý, skladný, ekologický a vůbec všestranně vhodný do městského provozu. Vždyť kdyby ho používali všichni, „fronty u semaforů by byly poloviční“… A to parkování!

Z toho důvodu bude také stánek Smartu připomínat parkoviště, kde bude v těsné blízkosti zaparkováno 15 Smartů – prozatím stávajících modelů. Všechny vozy budou bílostříbrné s výjimkou jednoho: speciální verze ForTwo edition Red bude (ano, uhádli jste) celá řvavě červená.

Smart ForTwo velká fotogalerie

Smart ForTwo fotogalerie

Dále tisková zpráva hlásá, že nový Smart ForTwo je ještě více Smartem ForTwo. Také milujete řeč marketinkových specialistů? Podstatnou informaci se dozvíte až o pár odstavců dál: nový model bude představen na jaře 2007, ovšem „mimo tradiční autosalony“.

Jaro 2007 by se dalo přeložit jako „Ženeva“, ale ta je autosalonem z těch nejtradičnějších. Otázka je, co tím Smart chce dokázat. Že na premiéru na autosalonu nezbyly peníze? Těžko, spíš to bude mít co dělat s „Free, cool“ a všemožně supermoderním přístupem k dopravě, který chce firma propagovat.

Každopádně, o nové podobě nemusíme příliš spekulovat. Zaprvé, na tak malé půdorysné ploše se nedají dělat žádná designérská kouzla, tím spíš když potřebujete, aby zákazníci poznali, co je to za značku. Zadruhé, Smart uvolnil dvě skici nového modelu a navíc nechal jeho podobiznu vysochat z písku. Takže pokud zamíříte na německé mistrovství v plážovém volejbalu…

Honza Koubek

26.9.2006 10:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist