Dotaz: „Nedal sem přednost v jízdě“


Dobrý den,
Dne 15.10. 2020 jsem byl účastníkem dopravní nehody.
Chtěl bych Vás tedy požádat o radu v dané situaci.

Bylo 6:20, byla tedy tma a pršelo. Situace se odehrála tak, že jsem vyjížděl z boční ulice na hlavní cestu. Křižovatka je klasické ,,téčko¨ , ale v táhlé zatáčce. Z důvodu špatné přehlednosti je zde umístěné zrcadlo. V křižovatce jsem měl značku dej přednost v jízdě, proto jsem zastavil a 2x jsem se řádně ujistil se, že z obou směrů nic nejede. Po té co jsem zahájil jízdu, do mě z levé strany narazil neosvětlený automobil. 

Po příjezdu PČR jsem uvedl, že jsem automobil nemohl za daných podmínek vidět, protože nesvítilo. Paní ve voze uváděla, že má světla automatické a není si vědoma jestli světla sepla. Po následné zkoušce se automatická světla rozsvítila až na třetí pokus. 

Při příjezdu dopravní policie vystoupil policista a bez jakéhokoliv šetření mě uznal jako viníka. Na místě jsem nesouhlasil a proto nic nepodepsal. Momentálně čekám na předvolání dopravního orgánu. 

Proto se na Vás obracím s prosbou co si myslíte o této situaci. Zda existuje nějaký zákon, podle kterého bych byl nevinný. Nebo jak se obhajovat u přestupkové komise. 

Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dotaz ještě nebyl zodpovězen. Zkuste to prosím později.
26.10.2020 11:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist