Dotaz na možnosti při silniční kontrole

Hezkého dne přeji,

prosím, asi před měsícem jsem byl zastaven dopravní policií. Neděle, cca 1 hodina ráno, rovná přehledná místa s omezením rychlosti na 70, poté zúžení vozovky 50, vše dodrženo. Po 8km jízdy si mě tedy hlídka zastavila s tím, že mám příliš namodralé osvětlení nad SPZ… více se nevyjadrřuji, každý ať si udělá obrázek sám.
Policista mi dal na výběr pokutu na místě za 500,- nebo mi omezí technickou způsobilost vozidla.
S odstupem času si říkám, že uhradit pokutu na místě ode mne možná mohla být chyba. Ve voze mám náhradní sady všech žárovek včetně těchto.
Mohu Vás požádat o Vaše vyjádření? Měl jsem nějaké možnosti bránit se této okradačské „kontrole“? Např. vyřešit závadu na místě? Svědectví spolujezdců, že před jízdou byla barva běžná do žluta? Nesouhlas s řešením na místě? A jaké je řešení v případě omezení technické způsobilosti … rozumějmě, že bych si zajel na STK s jiným osvětlením SPZ?
Zkrátka a dobře se cítím odveden, leč v noci s plným autem lidí se mi nechtělo hodinu polemizovat s evidentně čuňáckými uniformami?

Děkuji

Odpověď

Dotaz ještě nebyl zodpovězen. Zkuste to prosím později.
15.5.2020 8:56
Více o tématu: osvětlení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist