Dopravní situace č. 9 – znáte její řešení?

Dnes s velkou chutí rozeberu dopravní situaci, kterou vídám dnes a denně v hustém provozu hlavního města Prahy.

Dnes s velkou chutí rozeberu dopravní situaci, kterou vídám dnes a denně v hustém provozu hlavního města Prahy a která možná představuje, alespoň podle toho, co vídám, se mi zdá, dost zakořeněný mýtus.

Situaci máme následující:

Máme komunikaci o dvou jízdních pruzích jedním směrem. Oba pruhy jsou průběžné. Po určité době ale jeden z těchto pruhů přejde na pruh odbočovací anebo se pruhy prostě rozdělí (každý vede samostatně jiným směrem).

V místě, kde se pruhy rozdělují nebo oddělují nebo kde už začíná být zřejmé, že každý vede jiným směrem, často vídám řidiče, kteří se snaží dostat do toho druhého pruhu a ve stylu pravidla „zipu“ si vynucují právo na vjetí do daného pruhu. Obrázek to ilustruje, předpokládám, naprosto jednoznačně.

Otázka tedy zní, bude v případě střetu na vině řidič vozidla A nebo vozidlo B, případně i vozidla C (když řidič vozidla B řidiče vozidla A nepustí a ten se zkusí „nacpat“ za něj a střetne se s C)? Platí tady pravidlo zipu?


14.5.2013 1:20| autor: JUDr. Tomáš Beran
Více o tématu: hlavní městoPrahaprávo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist