Dopravní situace č. 8 – znáte její řešení?

Procvičte si závity a najděte správné řešení další komplikované dopravní situace. Tentokrát se trochu střetává zdravý rozum se zákonem. Jako obvykle...

Dnes se podíváme na jednu dopravní situaci, která je v některých aspektech podobná případu střetu přednosti v jízdě a předjíždění vozidla na hlavní silnici.

Jedná se o křižovatku typu „T“, která je nerozlišena dopravními značkami. Vozidlo B jede po horní příčce tohoto „T“ a má po pravé straně zaparkovaná auta v rozporu s pravidly tak, že v místě není dostatek prostoru na to, aby se tam vešla auta v jeho směru i protisměru. Fakticky je to taková jednosměrka.

Řidič vozidla B se blíží ke křižovatce, na které je povinen dát řidiči vozidla A přednost zprava. Problém je ale v tom, že i když vozidlu A dá přednost, vozidlo A kolem vozidla B stejně neprojede. Situace je komplikovanější o to, že řidič vozidla B v okamžiku, kdy vjel do protisměru, aby objel zaparkovaná auta, nevidí až na křižovatku, aby mohl posoudit, zda bude moci dát přednost nebo ne.


Jaké je podle Vás řešení této situace podle pravidel? Pro řešení uvažujte, že B se nemůže vyhnout A najetím do „nožičky“, protože „nožička“ je jednosměrka. Na řešení se podíváme později v komentářích pod článkem.

3.4.2013 9:00| autor: JUDr. Tomáš Beran
Více o tématu: předjíždění

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist