Dopravní situace č. 6 – znáte její řešení?

Procvičte svoje závity a zapřemýšlejte nad nejednoduchou dopravní situací. Jak byste jí řešili? Kdo by byl viníkem případné nehody?

Dnes se podíváme na jeden případ, který se týká jízdy křižovatkou. V mnou popisovaném modelovém případě se bude jednat o křižovatky typu „T“, kdy „zespoda“ přijíždí vozidlo po vedlejší silnici (vozidlo A) a chystá se odbočovat doleva.

Po hlavní silnici „zprava“ přijíždí jiné vozidlo (vozidlo B), blíží se k hranici křižovatky a následně odbočuje vlevo na vedlejší silnici. Situace je znázorněna níže na obrázku.


Není sporu o tom, že vozidlo A musí dát přednost vozidlu B, ale na co můj případ míří, je „řezání“ křižovatky vozidlem B, které odbočuje vlevo, a to způsobem, který je zobrazen níže.

DOPORUČUJEME: Pomalí řidiči jsou nebezpeční, ukázal průzkum

Tato křižovatka má řadu variant, kdy se nejedná o typ „T“, ale o typ „Y“ s různě rozevřenými „nůžkami“. Kdo je podle vás viníkem případného střetu vozidel? Jako důležitou věc připomenu, že v zobrazeném případě je zvýrazněna hranice křižovatky na straně vozidla A. Své tipy pište do komentářů pod článkem.

8.3.2013 7:20| autor: JUDr. Tomáš Beran

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist