Dopravní situace č. 5 – znáte řešení?

Dnes se podíváme na jeden případ, který se vám může stát jedna dvě a který není vždy ze strany řidičů předjímán.

Hlavně je někdy nesprávně posuzován i z hlediska viny na případné dopravní nehodě, resp. z hlediska některých povinností řidičů. Představme si křižovatku typu „T“, kdy „nožička“ je vedlejší a horní rameno je hlavní silnice. Z vedlejší ulice vjíždí na hlavní vozidlo A a odbočuje vpravo. Po hlavní silnici z našeho pohledu vpravo jedou dvě vozidla. Vozidlo B, které jede ve svém pruhu po hlavní silnici rovně a vozidlo C, které vozidlo B v daném místě a v křižovatce nebo těsně před ní předjíždí.

DOPORUČUJEME: 5 chyb, které vás mohou při předjíždění stát život

Řidič vozidla A poté, co se podíval doleva, jestli něco nejede, odbočuje doprava a střetává se s vozidlem C, které je v tu chvíli v protisměru, protože předjíždí vozidlo B.


Kdo je viníkem nehody? Pro zjednodušení v daném případě berme situaci tak, že vozidlo A ještě nedokončilo odbočení a stále se nachází uprostřed odbočovacího manévru a tedy v křižovatce. Své tipy pište do komentářů pod článek a my se brzy podíváme na správné řešení.

19.2.2013 10:50| autor: JUDr. Tomáš Beran

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist