Domovina Porsche a Mercedes-Benz zakázala vjezd dieselovým autům

Stuttgart, město, kde sídlí automobilky Porsche a Mercedes-Benz, se rozhodl, že mu dochází trpělivost se stále vysokými zplodinami výfukových plynů ze starých dieselů. Proto od 1. 4. 2019 jim proto zakázal vjezd do města.
start_pz_stg.jpg Zdroj: Porsche

Tato zákazy vjezdu pro staré diesely se světem šíří jako nějaká nehezká infekce. Zavedla je velká spousta německých měst, jako Frankfurt nebo Berlín, ale i další světové metropole jako Madrid nebo Paříž. A něco nám říká, že se tento seznam bude rozrůstat. Už od 1.4. se k němu připojil i Stuttgart, tedy město, ve kterém vznikají ta nejbáječnější auta od Porsche nebo značky Mercedes-Benz. Fakt je, že se proti všem těmto omezením vždy vymezí velká spousta motoristů i některých spolků, ale už i nejvyšší německý soud potvrdil, že jsou tato omezující nařízení právně v pořádku a platná.

Stuttgart o zákazu vjezdu dieselových aut uvažuje minimálně rok. V první fázi zástupci města uvažovali o tom, že zakáží vjezd všem naftovým vozidlům, které nesplní normu Euro 4 a horší. Chvíli se dokonce uvažovalo nad tím, že by mělo jít o ještě modernější auta, což ale úředníkům neprošlo. Od dubna se tedy do tohoto německého velkoměsta se starým dieselem nedostanete. Zákaz platí jak pro tamní obyvatele, tak také pro všechny návštěvníky a policie prý rozhodně nebude benevolentní.

Úřady ale počítají s tím, že například právě pro rezidenty nebo firmy, které zde mají působiště, budou v prvopočátku v platnosti jisté úlevy. Trvat ale nebudou věčně. Ovšem, pokud máte diesel splňující normu Euro 5, můžete být v klidu je prozatím. Ještě během tohoto roku totiž úřady chtějí tento nový zákaz vyhodnotit, a pokud jeho účinky nebudou dostačující, v zákazech přitvrdí.

5.4.2019 11:00| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist