Dívky za volantem: telefon, rtěnka a svačina

Podle nového průzkumu mezi teenagery se mnohem častěji nechají za volantem rozpytovat dívky. Nejvíce pak telefonem a úpravou zavnějšku.

Nová americká studie, která vycházela nejen z dotazníků, ale také z kamer umístněných v autě, odhalila, že mladé ženy se mnohem častěji nechají v autě rozptýlit a nesoustředí se na řízení. Chápeme, že je potřeba neustále vypadat skvěle, ale rtěnku nebo řasenku lze skutečně nanášet doma. Ale třeba brzy zakážou v autech kosmetická zrcátka…

DOPORUČUJEME: Jak se prokazuje telefonování za jízdy

Podle průzkumu tráví dívky přibližně 15 % času z řízení něčím jiným, než je samotné řízení. Zpravidla telefonují, což dělají dvakrát častěji než vrstevníci druhého pohlaví. Také častěji šátrají po vozidle po jiných předmětech (o 50 % častěji než muži), více se baví s ostatními cestujícími a také více času za volantem svačí (o 25 % více než muži).

Nejhorší je situace, když jsou v autě jen vrstevníci – to se pak mladá řidička nevěnuje řízení skoro vůbec. Ukázalo se také, že pokud řidička telefonuje, třikrát více času nesleduje situaci na silnici a to se opakuje i tehdy, pokud svačí. Reakční doba nepozorných teenagerů se pak protahuje přibližně o jednu sekundu, za což ve městě ujede auto vzdálenost asi 14 metrů, ale na dálnici nějakých 30 – 40 metrů.

27.3.2012 4:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist