Digitální pneumatiky? Nokian představuje obutí, které můžete sledovat v mobilu

Digitální transformace pneumatik představuje významný posun jak pro každodenní jízdu, tak pro správu vozového parku.
nokian_tyres_intuitu_mobile-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: Nokian

Když společnost Nokian Tyres představila své řešení chytrých pneumatik – Nokian Tyres Intuitu, přítomní okamžitě ocenili jejich uživatelskou jednoduchost: vše, co potřebujete, jsou chytré pneumatiky vybavené senzorem a aplikaci na smartphonu, která vám umožní získat údaje o tlaku vzduchu a teplotě v pneumatikách přímo na telefon.

„Zejména manažeři vozových parků byli nadšení z představy, že budou mít k dispozici důležité informace o pneumatice a výstražný systém s minimální potřebou konfigurace,“ říká Matthew Crocker, produktový manažer Nokian Tyres.

V současnosti se Nokian Tyres Intuitu skládá z chytrých pneumatik vybavených senzorem a mobilní aplikace. Jediné, co je třeba udělat, je si objednat chytré pneumatiky a stáhnout aplikaci. Chytré pneumatiky jsou registrované v aplikaci Intuitu, která ukazuje údaje o pozici pneumatiky na vozidle, její tlak huštění a teplotu u všech vozidel vybavených chytrými pneumatikami.

Do aplikace může majitel vozového parku zahrnout tolik řidičů a vozidel, kolik potřebuje. To znamená, že řidič má k dispozici aktuální informace a dostává upozornění pro aktuálně užívané vozidlo, zatímco manažer vozového parku může sledovat celkový stav a využívat maximální potenciál pneumatik i vozidel.

Stejně tak i výrobci vozidel budou těžit z uživatelsky přívětivého řešení chytrých pneumatik, které přiláká větší množství zákazníků. Registrace do aplikace Intuitu navíc rozšiřuje záruku na pneumatiku.

„Znát aktuální stav vašich pneumatik pomáhá šetřit náklady na palivo a zvýšit bezpečnost práce,“ říká Matthew Crocker. „Ale digitální rozměr pneumatik má mnohem větší potenciál a my máme v plánu hodně skvělých nápadů!“

Chytré řešení Intuitu bylo komplexně testováno a stalo se již důležitou součástí každodenní práce testujících uživatelů. Finský podnikatel v oboru správy a údržby nemovitostí Jari Suontausta používá Intuitu ve svém vozovém parku tří traktorů. Jeho způsob práce se díky digitálnímu rozměru pneumatik změnil.

„Nokian Tyres Intuitu usnadňuje sledování stavu pneumatik a poskytuje finanční úspory,“ říká Jari Suontausta. „Rána jsou teď naprosto bezstarostná, když můžu zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku, jediným pohledem na svůj telefon.“

Jari Suontausta je ohromený také tím, jak mu Nokian Tyres Intuitu pomáhá rychle reagovat na problém s pneumatikou. „Na pracovišti je často spousta hřebíků a kovových částí, proto se pneumatiky často propíchnou,“ vysvětluje. „Drobné průpichy lze snadno a levně opravit, pokud se odhalí brzy. Ale pokud si problému včas nevšimnete, může se velice drahá pneumatika úplně zničit.“

I když již současné vlastnosti Intuitu mění způsob užívání pneumatik, mají ještě hodně co nabídnout. Například nyní se vyvíjí měření hloubky dezénu a integrace Nokian Tyres Intuitu s vlastním operačním softwarem vozidel.

15.9.2020 8:01| autor: Hugo Kottás | zdroj: Nokian

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist