Dieselová Porsche nenápadně stažena z prodeje? Ode dneška nejdou konfigurovat…

Chcete si koupit Porsche s naftovým motorem? Pak máte smůlu, v nabídce už je nenajdete. Co se děje lze do oficiálního vyjádření jen odhadovat. Jsou ve vzduchu technické problémy s naftovými motory?
dieselova-porsche-nejdou-od-dnesniho-dne-objednat-co-se-deje-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Obvykle výběr nového Porsche, pokud nezamíříte rovnou k prodejci, tak, že si sednete k počítači a navrhnete si své vlastní auto v online konfigurátoru. Tak tomu bylo až do dneška, kdy s v konfigurátorech dieselových Porsche objevila při zadávacím procesu pro nás zajímavá, a pro někoho možná lehce znepokojivá poznámka. „Vůz v současné době podléhá v Německu regulačnímu zákazu.“

Nemluvíme teď o českém prostředí, jak je patrné z lokalizace v prohlášení, u nás, tedy na českém webu Porsche v tuto chvíli najdete vše při starém, ale o rodné zemi automobilky, Německu.  

O co se jedná? Na základě našich špionážních informací ze zdroje napojeného na automobilku se má akce týkat modelů Cayenne a Panamera, detaily o změnách u Macanu nemáme, a má jít o několik faktorů. Zaprvé, organizace DUH (Deutsche Umweltshilfe) hodlá navrhnout pro Porsche AG 110 milionů euro pokuty kvůli dieselovým motorům. Nicméně jakkoli bylo již před časem v některých médiích komunikováno, že se jedná o problém emisí CO2, podle našeho zdroje je problém jinde, nejde o emise, ale mikročástice, resp. filtr pevných částic.

Pro zajímavost – pokud se podíváte na web českého Porsche, najdete v nabídce naftovou Panameru, tedy Panameru 4S Diesel. Na německém webu v nabídce žádnou naftovou Panameru neuvidíte, pouze benzínové a hybridní verze.

Paralelně Porsche v současné době pořádá svolávací akci na zhruba 21 500 naftových modelů Cayenne s třílitrovým šestiválcem z modelových roků 2014 až 2017, plnících emisní normu EU6. Se stejným problémem se mají mimochodem potýkat i stejné motory Audi.

Porsche podle zprávy o svolávací akci hodlá optimalizovat software svých naftových vozů během zhruba hodinové návštěvy v autorizovaném servisu. Co se bude přesně v rámci vozu optimalizovat?

11.8.2017 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist