Dalších 800 milionů Kč na podporu kvasinské průmyslové zóny

Zvýšení dotace je určeno na modernizaci silnic první třídy v okolí a podporu školství na Rychnovsku.

Do podpory průmyslové zóny Kvasiny – Solnice na Rychnovsku, v níž působí rozvíjející se závod automobilky Škoda Auto, půjde dalších zhruba 800 milionů korun. Z nich asi 600 milionů korun dá podle středečního rozhodnutí vlády stát, zbytek dá zejména kraj a dále města. Celkem tak do zóny půjde dotace asi 1,7 miliardy korun. ČTK to včera řekl náměstek hradeckého hejtmana Helmut Dohnálek.

Peníze z navýšené dotace půjdou zejména do modernizací silnic prvních tříd na Rychnovsku, Náchodsku a Královéhradecku. „Druhá významná část podpoří učňovské a střední školství s automobilovým zaměřením na Rychnovsku,“ řekl Dohnálek. Za důležité označil rozhodnutí vlády prodloužit termín pro čerpání dotací do roku 2010. Zatím totiž pro čerpání loni přidělené státní dotace 886 milionů korun platil termín do konce roku 2007. „Příspěvek kraje a měst na podporu zóny bude rozložen do delšího časového období a pro kraj nebude problém peníze zajistit,“ řekl Dohnálek.

Škoda Auto do závodu v Kasinách kvůli výrobě nového modelu Roomster investovala asi 3,5 miliardy korun. Sériovou výrobu vozu zahájila v březnu. Vedle roomsteru v závodě vyrábí i limuzínu superb. Loni do závodu přijala 350 lidí a letos by měl jejich počet narůst až na 2000.

autoweb.cz, ČTK

12.5.2006 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist