Další průšvih Toyoty? Lexus GX460 se může převrátit!

Uznávaný magazín Consumer Reports zjistil, že se velký off-road může při ostrém zatočení převrátit.

Lexus GX460 je velký off-road, který vychází konstrukčně z Toyoty Land Cruiser. V Americe se jedná o populární model, neboť nabízí široké schopnosti mimo asfalt a zároveň nabízí dostatek komfortu a luxusu.

Nyní ale čelí velkým problémům, neboť uznávaný magazín Consumer Reports provedl standardní testovací proceduru a zjistil, že se tento vůz může při ostrém zatočení převrátit. Ihned vydal zákazníkům doporučení: „Nekupujte tento automobil, dokud Toyota nevyřeší tak zásadní bezpečnostní problém!“

Toyota na to reagovala okamžitě prohlášením, že Lexus GX prošel náročnými zkouškami během vývoje a testovací jezdci neobjevili podobný problém. Nicméně mluvčí americké Toyoty Joe Tetherow řekl, že zkušební jezdci se pokusí tento test napodobit a zjistit, co se s tím dá dělat.

Podle magazínu Consumer Reports se při zatočení dostala záď do přetáčivého smyku, který stabilizační systém podchytil až s velkým zpožděním. Na silnici by tak mohlo být mnoho řidičů vystaveno kritické situaci. Zároveň hrozí střet s protijedoucím autem a pokud by například při smyku auto „trefilo“ obrubník nebo jinou překážku, mohlo by se převrátit.

Magazín Consumer Reports vydal varování „Do Not Buy It!“ (tedy Nekupujte to!) naposledy v roce 2001 v souvislosti s vozem Mitsubishi Montero.

 

Přímý odkaz: Video Lexus GX460 na AutoTube.cz 

zdroj a foto: Consumer Reports

autoweb.cz

14.4.2010 7:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist