Další podrobnosti o plánech Alfy Romeo

Jízdní řád na příští dva roky rozkryl šéf Fiatu Sergio Marchionne. Prozradil i podrobnosti o chystaných SUV a Spideru s pohonem zadních kol.

Nabídka Alfy Romeo v USA začne růst v roce 2012. Značka se chce profilovat jako plnohodnotný výrobce prémiových vozů s kompletní nabídkou, k níž má v současnosti daleko. Několik zajímavých věcí z toho vyplývá také pro nás: v příštích pár letech si budeme moci koupit pětidveřové MiTo, sedan a kombi Giulia i dvě SUV. Sergio Marchionne v rozhovoru prozradil, že Alfa plánuje také malý roadster s pohonem zadních kol, na ten si však počkáme do roku 2013. Cílem není nic menšího než dostat se za pět let ze současných sto tisíc na půl milionu prodaných aut ročně.

Generální ředitel Fiatu zodpověděl hned několik otázek, které nedávno otevřel šéf Alfy Harald Wester. Ten slíbil pět nových modelů, informacemi však šetřil. Asi největší novinkou v nabídce bude dvojice SUV. Marchionne upřesnil, že výrobu obou aut zajistí Američané, na méně důležitý trh v Evropě se budou dovážet. Menší z modelů, postavený na platformě Giulietty, vyrazí na všechny trhy ke konci roku 2012.Také větší stroj si budeme moci koupit na starém kontinentu, dostaneme však veskrze americké auto. Inženýři Alfy jej totiž postaví na platformě Jeepu Cherokee. Půjde pravděpodobně o její příští generaci, větší z italských SUV totiž čeká premiéra až v roce 2014.

Předtím se svezeme v modelech Giulia, které začnou nahrazovat alfy 159 už koncem příštího roku. Američané ji v první polovině roku následujícího vyzkouší jako první Alfu dováženou ve velkém. Spolu s malým SUV a pětidveřovým Mitem bude Giulia tvořit v roce 2013 páteř tamní nabídky. Zákazníci v USA vyzkoušejí také menší Giuliettu, která se přes oceán vydá po faceliftu v roce 2014.Nejzajímavější jsou informace o nástupci Spideru. Zábavné auto bez střechy by se totiž po letech mělo opět vrátit k pohonu zadních kol. Je tu jedno velké pokud: model zatím nedostal zelenou a vedení pro něj hledá vhodnou platformu. S tím úzce souvisí místo výroby – prozatím je jisté jen to, že Spider budou montovat Američané.

Hned tři modely určené pro výrobu v USA naznačují, jak důležitou roli hraje v plánech Alfy severoamerický trh. Fakticky ovšem výhled na příští čtyři roky na severoamerické půdě počítá s poměrně skromnými prodeji – na obrovském trhu ve Spojených státech chtějí Italové v roce 2014 přesvědčit 85 tisíc zákazníků. Vloni tu přes síť dealerů Maserati prodali jen sto aut, ale plán pro zbytek světa vypadá mnohem ambiciózněji.

autoweb.cz

10.8.2010 6:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist