Další elektrické Porsche je těsně před sériovou výrobou, aktuálně testuje na Ringu

Doba elektrická, ať chceme nebo se, se blíží, a ví to nejenom automobilky, u kterých se to dá tak nějak čekat, ale i Porsche. Čili elektrická 911? Ne, minimálně ne teď. Tohle je „rodinné kombi“ aneb druhý elektromobil z Zuffenhausenu, kterému dala dozorčí rada společnosti Porsche AG na svém zasedání 18. října zelenou.

Tehdy n podzim šlo ještě o koncepční studii Mission E Cross Turismo, podle všeho ale bude auto fungovat pod názvem Taycan s přízviskem Turismo, má elektrický pohon, pracující s napětím 800 V, a je připraveno pro nabíjení v síti rychlonabíjecích stanic. Systém poskytuje nejvyšší výkon 600 koní (ty koně jsou z oficiální tiskové zprávy a je docela sympatické, že Porsche nepoužívá kilowatty, jakkoli by to bylo správně) a dojezd 500 km (kombinovaný cyklus EU).

Jak moc bude tohle kombi rychlé? Hodně, podle toho, co zatím předvádí na Severní smyčce, podle serveru FlatInBack.cz, kde můžete vidět i aktuální špionské fotky, zajíždí časy na kolo pod osm minut., což je třeba teritorium Porsche 911 Turbo 997, Mercedes-Benz SLR McLaren. Vybraná společnost, o tom žádná…

Auto je odvozeno z modelu Taycan, toto první čistě elektricky poháněné Porsche bude uvedeno na trh v roce 2019 a ne, úplně první auto nebylo elektrické, ale šlo o hybrid, chcete-li vzpomínat na unikát z přelomu devatenáctého a dvacátého století.
V souvislosti s uvedením modelu Taycan na trh vznikne 1200 nových pracovních míst v Zuffenhausenu. Velký důraz je kladen na trvale udržitelnou výrobu, která bude mít neutrální bilanci emisí CO2. Porsche plánuje investovat do elektrické mobility více než šest miliard eur do roku 2022.

zdroj: FlatInBack.cz

29.3.2019 5:09| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist