Další chaos do světa formule 1?

Novou organizaci ve strukturách F1 si založili sponzoři. K FIA, FOM, FOTA, GPDA a několika dalším se tak přidá ještě F100.

Jezdci, výrobci, pořadatelé i příživníci, ti všichni mají ve formuli jedna své vlivné zastoupení. Sponzoři, kteří všechny jmenované z velké části živí, se doposud prosazovali pouze prostřednictvím jiných. To se nyní změní a k FIA, FOM, FOTA, nebo GPDA přibude Formula 100. Zástupci stovky největších sponzorů budou pravidelně zasedat k jednacímu stolu. Sdružení se poprvé sejde 1. září v Londýně a vytyčí si dlouhodobé i krátkodobé cíle.

Královna motorsportu každoročně spolkne asi 720 milionů dolarů (13,7 mld. Kč) od téměř dvou stovek sponzorů. S 520 miliony diváků je pro ně formule 1 velmi atraktivním hřištěm. Proto se stovka nejdůležitějších platících dala dohromady. Na prvním zasedání promluví například Richard Bracewell, šéf sponzoringu společnosti Royal Dutch Shell, nebo Chris Burton, pracující na stejné pozici u SAP.
Akce v londýnském hotelu Waldorf Hilton 1. září je pouze pro zvané. Přítomni nebudou ani zástupci tisku, jednání proběhne za zavřenými dveřmi. Předsedat mu bude bývalý komentátor F1 James Allen. Sponzoři se chtějí radit o jednotné strategii a přístupu ke sportu, stejně jako o  udržitelnosti současného stavu v měnících se ekonomických podmínkách. Do budoucna se však z F100 jistě stane v rámci formule 1 vlivná mocenská platforma.

autoweb.cz

13.8.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist