Další Čech ve Formuli 3! Konečně naděje na úspěch po 15 letech…

Formule 3 je nejúspěšnější závodní série na světě! Díky mnoha mistrovstvím v Evropě, Americe, Asii a Austrálii je považována za nejlepší školu pro profesionální piloty. Za roky své existence přinesla nespočet obrovských talentů počínaje Ayrtonem Sennou, Michaelem Schumacherem až k současnému světovému šampionovi F1 Lewisi Hamiltonovi a mladému jezdci Maxi Verstappenovi.
6z1a5403-1100x618.jpgCelá galerie 22 Zdroj: Effective Racing

Ze všech mistrovství je právě to Evropské považováno za nejprestižnější. Dlouhé roky mezi nimi vynikalo Mistrovství německých zemí kde můžeme vzpomínat na fenomenální úspěchy Jardy Kosteleckého v roce 1996 a 2001.

Formule 3 je nejlepší přestupní stanicí vedoucí do Formule 1. Ze současných pilotů F1 jich téměř 80 % přišlo právě z Formule 3. Na druhém místě v úspěšnosti je Formule Renault, odkud pochází necelých 60 % jezdců. Až teprve na třetím místě je oficiální líheň F1, závody GP2, nyní F2.

Jsme opravdu rádi, že se do této úctyhodné společnosti dostal další český jezdec, navíc se stejnou technikou jako například Jack Doohan, mladá naděje Red Bullu a syn světového šampiona Micka Doohana. Vladimír Netušil, jméno na které si ve světě motorsportu budeme muset zvykat. Vladimír začal později, ale obul se do toho naplno, jak máme na závodech rádi, „furt plnej“!

Přes začátky na motokárách, jedno vítězství za druhým v Carbonia Cupech až po účasti v závodech Mistrovství střední Evropy. Jeho nesporný talent potvrzuje i kouč Josef Král: „Když jsme se poprvé potkali, bylo jasné, že ideální věk pro kariéru závodníka má trochu za sebou ale viděl jsem ho jet a nemohl uvěřit svým očím. To co jiným trvá skoro deset i víc let, zvládl během dvou sezon. Data na formuli vše potvrzovala! A tak jsme se domluvili na trvalé spolupráci. Pro nás závodníky je skvělá zpráva, že se v Čechách může pořád urodit srdcařský projekt jako je stáj Effective racing!“

Vladimír zatím závodil ve Formuli Renault 2.0 z roku 2014, ve své kategorii spolehlivě vítězil ale po čase si uvědomíte, že nechcete jezdit za těmi nejlepšími, kteří závodí ve Formulích 3 ve stejném závodě. A investovali jsme do nové Dallary F318 Mercedes ze stáje vlastněné Kimi Räikönnenem. Jde o naprosto úžasné auto a oproti Formuli Renault je to jak sednout z trabantu do Ferrari, přítlak je naprosto neskutečný. Tato generace je navíc postavena tak, aby opravdu záleželo maximálně na jezdeckých schopnostech, proto je tak oblíbená současnou garniturou pilotů F1.

„Pojedeme s ní Mistrovství střední Evropy ale moc nás mrzí, že byla pro letošek zrušena série Euro Masters, kam jsme byli v posledních týdnech pozváni.“ říká Vladimír. „Těšili jsme se na porovnání s těmi nejlepšími.“ Je dobře, že Euro Formule Open letos povolila účast Formulí 3 s jiným motorem než je Toyota, budeme letos tuto možnost pečlivě sledovat a nejspíše v roce 2020 se jí zúčastníme. Druhou nejvíce uvažovanou možností pro naše pokračování je britské mistrovství F3. Ale nikdo neví jak tohle ovlivní i nyní tolik probíraný brexit.

„Británie má motorsport na velmi vysoké úrovni, závodit v UK je prestiž pro každého jezdce.“ doplňuje Jarda Kostelecký, šéf mechanik a náš nejúspěšnější Čech ve Formuli 3. „Jardo, může Vladimír s tímhle autem Mistrovství střední Evropy vůbec vyhrát?“ „Může! Ale všechno záleží na mnoha i technických věcech, konkurence je velká a snadné to nebude!“

„Vladimíre, a co dál?“ Abych se přiznal nejvíc nás láká Macao! Je to nejprestižnější závod F3 vůbec, vyhráli ho jména jako Senna, Hamilton, Vettel. Chceme tam jet, opravdu moc chceme! Navíc tím přineseme naprosto jinou hodnotu i pro naše sponzory, Macao jako zážitek v závěru sezony je prostě úžasný!!“, odpovídá naše nová naděje ve Formuli 3, Vladimír Netušil.

Gratulujeme a přejeme, ať všechno vychází!

EffectiveRacing.cz

9.4.2019 10:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Effective Racing

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist