Dálniční známka: Jak ji správně nalepit, aby šla příště odstranit? Za starou totiž dostanete pokutu!

Pokud chcete vyrazit na české dálnice, samozřejmě musíte mít na čelním skle vylepený dálniční kupón. Víte ale, jak jej nalepit, aby šel příště dobře sundat? Za starou dálniční známku totiž můžete klidně dostat pokutu!

Od 1. ledna (resp. od 1. února, pokud máte nalepenou známku na rok 2016) budete muset vylepit na čelní sklo novou dálniční známku pro rok 2017. Zároveň se musíte zbavit starého kupónu z loňského roku – pokud to neuděláte, můžete vás policie klidně pokutovat, jelikož stará známka brání ve výhledu a nemá tak na okně co dělat.

Proč jde známka špatně odlepit?

Odejmout starou dálniční známku není vůbec snadný úkon. Kupón je totiž navržený tak, aby nešel snadno přelepit z jednoho auta na druhé – jednak použité lepidlo je silné, zadruhé struktura známky je tvořená tak, aby se při odlepování potrhala.

Teď tomu možná nevěnujete tolik pozornosti, prostě ji nalepíte a hotovo, jenže počkejte příští rok, jak se budete vztekat, že opět nejde pořádně odlepit. Proto nyní věnujte chvilku času postupu, jak dálniční známku správně nalepit, abyste si napříště ušetřili nervy.

Jak správně známku nalepit?

Do příslušného políčka nejprve vyplňte propiskou či permanentní fixou SPZ vašeho vozidla. Poté samotnou známku odlepte od fólie, na které je přilepena. Opatrně známku přiložte k oděvu, který zrovna oblékáte – tím se na ni přichytí jemné chloupky a prach, které sníží přilnavost lepidla. Opakujte zhruba pětkrát.

Pozor! Nepřikládejte k velmi chlupatému oděvu jako je svetr nebo čepice, nejlépe poslouží džíny, tričko nebo mikina. Dávejte také pozor, aby se při tomto úkonu známka nepotrhala. Známku nyní můžete přilepit na čelní sklo, a to do pravého dolního rohu. Přitiskněte k oknu jemně, nikoliv velkou silou, ale tak, aby na okně správně držela.

Tak a máte hotovo! Příští rok budete za těch několik sekund navíc, které jste nalepení dálniční známky věnovali, vděční, a ušetříte je opět při snadnějším odlepování.

16.1.2017 8:46| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist