Czechring – nový okruh v Hradci Králové

Hradec Králové sa zařadí na mapu měst, která mají vlastní závodní okruh. Kompaktní aréna přivítá už 17. září první závod.

V Hradci Králové bude již za pár dní slavnostně otevřen nový závodní okruh. Svým profilem připomíná spíše autokrosovou arénu, ale délkou tratě překonává třeba i Sosnovou. Přesné specifikace okruhu se teprve dozvíme, ale zřejmě budou k dispozici dvě asfaltové konfigurace s délkou 1,0 a 1,3 km, případně bude možné okruh prodloužit o šotolinovou vložku na celkovou délku 1,7 km.

Okruh se nachází v areálu vojenského letiště a jako jediný okruh v Česku a jako jeden z mála v Evropě vůbec nabídne skutečně křížení závodní trati přes „skokanský“ můstek. Podobnou fíčuru sice nabízí i Sosnová, ale při jízdách pro veřejnost je rampa uzavřena. Nikoli však v Hradci Králové.

17. září se zde koná slavnostní otevření během akce Rallyshow 2011. Pro více informací a o seznamu startujících se podívejte na stránky akce nebo přímo na stránky okruhu.

autoweb.cz

8.9.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist