Čtyři slečny vyrážejí na terénní expedici. Bez jediného chlapa!

Čtyři ženské, dva Land Rovery Defender a dva týdny v divoké přírodě Černé Hory bez jediného chlapa! Jak si poradí?

Slovní spojení „ženská za volantem“ má v nejen v našich končinách lehce pejorativní nádech, kdy si většina chlapů poté, co ohrne nos, představí klasický výjev drobné blondýnky sedící za volantem nabubřelého SUV, které obdržela jako výslužku za vzornou společenskou reprezentaci v nejvyšších kruzích. S těmito předsudky byste však u čtveřice slečen, která si říká Chicks On The Road, moc nepochodili. Jednak proto, že se nebojí vzít do ruky momentový klíč nebo mačetu, v neposlední řadě pak auta, kterými vyrážejí na dvoutýdenní expedici po Černé Hoře, nejsou žádná vyměklá SUVčka.

Prvotní myšlenka vznikla v hlavě vedoucí expedice Magdaleny už ve chvíli, kdy si pořizovala svého Defendera. Vždycky s ním chtěla vyrazit za dobrodružstvím někam hodně daleko, nechat chlapy doma a dokázat, že si poradí i bez nich. Že nejen muži mohou jezdit na daleké expedice a trávit čas vrtáním se v autech, ale i příslušnice něžného pohlaví se rády patlají v blátě a vytahují auta z roklí. Jenom k tomu ještě sehnat tři stejně smýšlející kolegyně.

Magdalena k tomu dodává: „Cestování off-roadem má svůj nezaměnitelný půvab v mnoha ohledech. Člověk se může dostat na nová místa a užít si volnou a nespoutanou přírodu. A že to nebude tak jednoduché se na taková krásná místa dostat? I to je součást plánu! Cesta je cíl. V dnešní době smartphonů a všudypřítomné Wi-Fi je nejlepší vypnout alespoň na pár dnů, vrátit se k rozdělávání ohně, spaní pod širákem a koupání se v řekách…“

Tohle nejsou žádné křehotinky, co by jezdily v naleštěném SUVčku…

To zní jistě lákavě a hned bychom se také přidali, ale slečny chtějí mít zřejmě soukromí. A také dokázat, že to zvládnou i bez jediného chlapa, který by jim, podle vlastních slov, „pomohl utáhnout šroubky“. V neposlední řadě je pak expedice do Černé Hory jakousi přípravou na příští rok, kdy by čtveřice, kterou doplňuje Soňa, Zuzana a Gabriela, chtěla vyrazit na mnohem delší a náročnější cestu. Nicméně ani cestu do Černé Hory nelze podcenit, takže děvčata v současné době procházejí jak kurzem jízdy v terénu, tak se učí základy údržby vozidla.

Kromě toho, že se mimo civilizaci učí vyhledávat správnou cestu, vybírat stopu nebo, když dojde na nejhorší, používat naviják, nebojí se vzít do ruky nářadí. Taková výměna kola se zdá jako naprostá banalita, ale montování těžké rezervy na zapadlém autě v hloubi opuštěného lesa není pro drobné postavy žádná sranda. Výměna poloosy? To je pro Chicks On The Road naopak hračka.

Chlapi? Tam, kam jedeme, chlapy nepotřebujeme!

A proč padla volba právě na „Defíka“? „Je nepohodlný, na člověka fouká a táhne ze všech stran, je hlučný, často vydává podivné zvuky, je naprosto neaerodynamický a pořád máte pocit, že mu něco je. A přesto nás to auto baví! Má svůj nezaměnitelný půvab a charakter. Je ikonou již více než čtvrt století a vypadá pořád stejně krásně hranatě,“ vystihuje s nadsázkou Magdalena, majitelka černého Defenderu

Čtyři křehotinky a dva drsné Defendery, to zní jako pekelně sexy kombinace! A zdolávání divoké černohorské přírody zase jako vzrušující dobrodružství. Držte palce, na expedici vyrážejí už zanedlouho. A když je hezky poprosíte, určitě vám s radostí pošlou i pohlednici.

Zdroj: Facebook Chicks On The Road, Foto: Jan Růžička

19.6.2014 11:15| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist