ČSOB příští rok zdraží povinné ručení

Až o tři procenta vzrostou základní sazby povinného ručení u ČSOB Pojišťovny. Důvodem je zřejmě nepříznivý vývoj škod.

Pro 80 procent klientů, kteří získají pětiprocentní bonus za jízdu bez nehody, ale pojistka proti letošku o dvě procenta zlevní. Na dnešní tiskové konferenci to řekl generální ředitel pojišťovny Jeroen van Leeuwen. ČSOB Pojišťovna pojistila na povinné ručení téměř 265.000 vozidel. Z ostatních pojišťoven zveřejnila sazby povinného ručení pro příští rok pouze UNIQA, která ceny příliš neměnila.

Největší pojišťovny na trhu naznačovaly, že vzhledem k nepříznivému vývoji objemu škod v tomto pojištění pojistky zřejmě mírně zdraží. ČSOB Pojišťovna rozšíří okruh klientů, které považuje za méně rizikové, a tak jim poskytuje slevy na pojistném. K dosavadním 37 zvýhodněným okresům, pro něž platí sleva deset procent, přibudou okresy Hradec Králové, Jihlava a Sokolov.

Pražané ovšem opět zaplatí 20procentní přirážku k základní sazbě. Sleva pro majitele vozidel starších deseti let bude nadále 20procentní. Maximální 35procentní bonus za jízdu bez nehody se bude týkat 24 procent klientů ČSOB Pojišťovny. Pojišťovna nabídne klientům od ledna nový tarif Premiant. Tato pojistka je dražší, ale limit plnění pro škody na zdraví i pro škody na majetku činí sto milionů Kč. Jeho součástí je havarijní pojištění pro škody na vlastním vozidle viníka do 5000 Kč ročně. Za tutéž škodu ale není možné uplatňovat plnění z povinného ručení i havarijní pojistky.

autoweb.cz, ČTK

3.10.2006 8:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist