Crash test: Jak to vypadá, když položíte na bok motorku?

V trochu netradičním crash testu se jezdec dobrovolně položí s motorkou na zem, aby nám ukázal, co rozhodně nemáme dělat, ale ve výsledku vlastně klidně můžeme.

Při pohledu na nějaký crash test máme vždycky rozpolcené pocity. Na jednu stranu nám je líto úplně nového auta, které skončí na maděru, když bychom jím raději byli obdarováni, naopak naše škodolibé já chce vidět pořádnou bouračku a létající třísky. Nejlépe, když to nějaký velký koráb napálí do nebohého mikroautíčka.


Podobně smíené pocity tak máme i při tomto pokusu s Hondou CBR500R, která má na tachometru natočené pouhé dvě míle. Společnost R&G Racing, která se mimo jiné zabývá výrobou ochranných prvků motoru, výfuku či rámu, na ní demonstruje funkčnost svých nejnovějších produktů, nikoliv někde v laboratoři, ale hezky v praxi. A to jde udělat jenom jediným způsobem – tak, že položíte motorku na zem. Za jízdy, abychom si rozuměli.

Máme tak unikátní možnost sledovat v kontrolovaných podmínkách, jak taková nehoda na motorce vypadá, a to hned z několika úhlů a několika rychlostí. Nejprve se jezdec rozjede rychlostí 15 mil/h (24 km/h), poté tentýž pokus na důkaz, že se stroji a jemu samotnému skutečně nic nestalo, zopakuje v rychlosti 35 mil/h (56 km/h). I když tento pokus nedoporučujeme napodobovat, s ochrannými prvky R&G Racing vlastně klidně můžete…

18.7.2014 9:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist