Crash test: Brilliance BS4 bez jediné hvězdičky!

Podle nové metodiky testů by čínský produkt nedostal ani jednu hvězdičku.

Všichni si moc dobře pamatujeme na katastrofální výsledek nárazového testu čínského produktu Brilliance BS6. Výsledek byl tak špatný, že i sám výrobce zareagoval a upravil vůz, aby vyhověl aspoň těm nejzákladnějším požadavkům bezpečnosti. Podle tehdejší metodiky testů EuroNCAP by nakonec Brilliance dostal aspoň tři hvězdičky.

Jenže EuroNCAP nyní změnilo metodiku hodnocení nárazových testů. Německý ADAC, který si na čínské automobily vyloženě zasedl, provedl test právě podle nové metodiky. A výsledek? Žádná hvězdička!

Komisaři ADACu sice ocenili zlepšení oproti minulým testům, ale zároveň kritizovali stále špatnou stabilitu konstrukce. Deformační zóny prý byly navrženy spíše na náhodu, palubní deska se po nárazu zkroutila a ohrozila nohy řidiče. Volant se ohnul a hlava řidiče by tak sklouzla po airbagu. Nohy řidiče byly rovněž vystaveny extrémnímu tlaku od pedálů a podle komisařů by o ně řidič úplně přišel.

ADAC je znám svými nekompromisními postoji. Proto není divu, že tento čínský produkt nikomu nedoporučuje.

autoweb.cz podle ADAC.de

30.3.2009 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist