Co týden dal: Frankfurt se blíží

Spousta novinek, tuningu, Fabia Combi, závodní auta připravovaná i rozbitá a protichůdné tendence. Nebo mohou jít ekologie a zábava ruku v ruce?

Pondělí
Richard se vrátil z víkendového tunerského běsnění a hned o něm podal zprávu. Prakticky založené lidi, kteří čekají na podnikatelské verze nového Fordu Mondeo, to asi příliš zajímat nebude, stejně jako nová speciální verze Porsche Boxster. Tím spíš, že se u nás ani neprodává.

Zato by je mohl zajímat Citroën C4 Picasso, který je uvnitř velký až až – a navíc má i velmi pohledný kabát.

Úterý
Frankfurtský autosalon se blíží, což poznáme podle obrovského počtu zpráv, které obsahují slova „Frankfurtský“ a „Autosalon“. Jak se již v poslední době stává zvykem, můžeme se těšit na spoustu ekologických konceptů, například na Golf BlueMotion.

Naštěstí se ale zdá, že ekologické může být i zábavné a pohledné. Někdo se ovšem na ekologii dívá trochu skepticky a raději tuní nejdražší supersporty na světě. A v Unii pochopili, že se takových lidí asi jen tak nějakým zákonem nezbaví. Lze ovšem čekat, že nás nechají, abychom si za naší zábavu pořádně zaplatili.

Jo a Škodovka nám ukázala další fotky modelu Fabia Combi.

Středa
Když se řekne AE86, zpozorní zejména příznivci driftování. Je možné, aby nám Toyota dala alespoň srovnatelně zábavné auto? A je možné, aby Kia stavěla konkurenci pro Audi TT? Třeba se něco dozvíme v tom Frankfurtu, kde se mimo jiné čeká i nový nejsilnější Saab.

Podívali jsme se také na opačné konce spektra zákazníků značky Porsche. Jedni shánějí vhodnou ojetinu po bazarech (a můžou mít i štěstí), druzí si k exkluzivním hodinkám mohou koupit speciální Porsche. Ne, nemělo to být opačně.

Čtvrtek
Jirka se byl projet na mosteckém okruhu v závodním speciálu a roztřískal ho o svodidla! Někdo o trochu šikovnější prohnal moje v současnosti nejoblíbenější Lamborghini po Severní Smyčce a o svodidla si ani neškrtl. A propos, Lambo chystá u svých modelů nějaké drobné změny.

Tuneři také nezaháleli. Tentokrát si vzali pořádně do parády Audi S3 a trojkového bavoráka. Vyladěné motory a podvozky od specialistů – tak se nám to líbí. Někomu ale stačí i míň.

Pátek
Jirka se vydal zjišťovat, jak je na tom druhá generace maloauta do velkoměsta. Nic proti roztomilým žlutým krabičkám, ale jestli chcete znát náš názor na jedno z nejkrásnějších aut současnosti, sdílíme vkus s Bondem. Jamesem Bondem.

I ten měl mimochodem svá neslavná období, jednou mu dokonce vnutili služební BMW Z3. Rodiště nástupce jeho nástupce (bavoráku, nikoli agenta) se po letech vrátí zpět do Fatherlandu – země otců. A pokud vám vítr ve vlasech nic neříká, potřebujete jezdit i ve špatném počasí, BMW myslí i na vás.

Zima, vlhko ani sníh rozhodně nebyly problémem týmu, který testoval nejrychlejší vodíkový Ford. Spíš naopak, bylo tam horko, sucho a … sůl.

Každý ví, že kdo chce jet pořádně rychle, měl by myslet i na zastavení. Vývojáři od AC Schnitzer také.

Honza Koubek

17.8.2007 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist