Citroën SpaceTourer je moderní dodávka, která v sobě spojuje design, multifunkčnost a komfort

Citroën SpaceTourer 4×4 Ë Concept je zcela novou interpretaci vozu SpaceTourer, která se představuje v moderní verzi inspirované kolekcí „Ë“, jež byla k vidění na stánku značky Citroën na autosalonu v Paříži.

Šlo o lifestylové moderní a technické produkty vyrobené v limitované sérii a pojmenované podle onoho zvláštního písmene uprostřed jména Citroën – Ë, vyslovujte „E trema“. SpaceTourer 4×4 Ë Concept, jenž přebírá všechny přednosti sériové verze, je určen pro milovníky stylu, pohody a moderních technologií, kteří rádi vyjíždějí do terénu. Nabízí exkluzivní elegantní design dodržující stejné principy z hlediska barev a materiálů jako kolekce stejného jména, opět potvrzuje jedinečné know-how značky v oblasti komfortu a využívá pohon 4×4 vyvinutý společně s firmou Automobiles Dangel.

GRAFICKÝ A ENERGICKÝ DESIGN
Z estetického hlediska odvedli tvůrci vozu SpaceTourer 4×4 Ë Concept jedinečnou práci na barvách a materiálech, a to jak zvenku, tak uvnitř vozu, který díky tomu nabízí velmi grafický a energický vzhled. Koncepční vůz si vzal to nejlepšího z dodávky i z SUV a snaží se především podtrhnout svou funkci terénního vozu. SpaceTourer 4×4 Ë Concept je opatřen předními a zadními specifickými ochrannými štíty, leskle hliníkovými střešními nosiči a pneumatikami se sněhovými řetězy a je snadno rozeznatelný podle loga „4×4“ pod bočními zpětnými zrcátky a na výklopné zádi. Jeho plynulé a neagresivní linie sice evokují na první pohled dynamiku a rovnováhu, ale SpaceTourer 4×4 Ë Concept se rozhodl zdůraznit svůj styl originálním barevným provedením karoserie.

SpaceTourer 4×4 Ë Concept využívá pro vizuální posílení své osobnosti bílý odstín karoserie u přední masky a výklopné zádi. Z profilu a na kapotě vyhrává trendy styl: maskovací motiv ve verzi šedé tón v tónu, který podtrhuje samolepicí fólie s červeným rastrem. Červená se objevuje i na barevných prvcích kol s 19palcovými tmavě chromovanými ráfky. Uvedené stylové prvky posilují charakter této robustní elegantní dodávky, která existuje v několika tvarech (XS, M a XL), aby dokázala reagovat na potřeby současných rodin i firemních zákazníků. SpaceTourer 4×4 Ë Concept se na autosalonu představuje v kompaktní dynamické verzi XS, pro kterou je nejdůležitější funkčnost a univerzálnost. Nabídka XS s krátkým rozvorem znamená v tomto segmentu premiéru. Délka vozu je pouhých 460 cm, výhodou je výška omezená na 190 cm.

Verze 4×4 by Dangel je sice zvýšená, ale stále nepřesahuje 2 metry a vejde se tak po návratu z dálek do většiny krytých parkovišť. Písmeno „Ë“, které je neoddělitelné od jména a historie značky, tvoří také grafický detail vozu SpaceTourer 4×4 Ë Concept. Minimalisticky vyvedený znak v metalicky šedém odstínu je umístěný na zadním zatmaveném bočním okénku. Podtrhuje tak velkou prosklenou boční plochu, která dává tušit, že vnitřní velký prostor je plný přirozeného světla. SpaceTourer 4×4 Ë Concept ponoří po otevření bočních posuvných dveří posádku do prostorné kabiny s příjemnou atmosférou. Každému ozdobnému prvku byla věnována vynikající péče, k pohodě přispívá velké střešní okno rozdělené na dvě části, které lze jednotlivě zaclonit.

Úpravy na míru se týkají především palubní desky a čalounění. Modré, bílé a červené prvky ve formě textilních prýmků a lišt jsou připomínkou originální grafiky kolekce „Ë“ a do interiéru vnáší novou estetiku. Sedadla vozu SpaceTourer 4×4 Ë Concept jsou věrné programu Citroën Advanced Comfort® , takže jsou zárukou větší pohody těla i duše. Jsou ohromně pohodlná a nabízejí originální uspořádání interiéru. Verze XS používá konfiguraci 5 míst se zadní lavicí dělenou v poměru 2/3-1/3 a lehce vyjímatelnou. Koncepční vůz v sobě dokonale spojuje komfort, praktičnost a jedinečný krásný vzhled v dvoubarevném provedení. Čalounění sedadel je z měkkých a příjemných materiálů.

V horní části všech opěradel a u všech hlavových opěrek byla použita bílá kůže, v kontrastu s ní jsou zbývající 2/3 sedadel v šedě melírované Alcantaře, což vytváří velmi příjemný efekt. Podobný pocit „Feel Good“ vyvolává i palubní deska připomínající šedý plstnatý obal iPadu „Ë“, který byl součástí zmiňované kolekce. Palubní deska před spolujezdcem je ozdobena měkkým, šedě melírovaným materiálem. Horní část palubní desky je velmi příjemně potažená a opatřená reliéfním logem Ë, které připomíná propojení koncepčního vozu s kolekcí Ë.

Najdeme na ní i dva popruhy z bílé kůže, které se již objevily u vozu C4 Cactus a připomínají svět cestovních zavazadel. Jsou stejně jako bezpečnostní pásy červenomodře olemovány, což je rovněž prvek kolekce „Ë“. Ve spodní části palubní desky se po celé délce táhne hliníková lišta zdůrazňující eleganci a prostornost paluby. Její odstín opět připomíná kolekci Ë, jejíž součástí byla i bunda a parka v leskle šedém provedení.

POZVÁNKA K TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU A K DOBRODUŽNÝM VÝPRAVÁM
SpaceTourer 4×4 Ë Concept se svým rvavým vzhledem a vyšší světlou výškou oproti sériové verzi (+60 mm) prosazuje jako společník pro aktivní trávení volného času. SpaceTourer 4×4 Ë Concept, který je určený pro dobrodružné výpravy, je opatřen dieselovým motorem BlueHDi 150 S&S a šestistupňovou manuální převodovkou. Nabízí vlastnosti terénního vozu a jízdní komfort na nejvyšší úrovni bez ohledu na prostředí.

Za tímto účelem může být vybaven odpojitelným převodem 4×4. Tuto přestavbu (k dispozici na objednávku v síti Citroën) zajišťuje partnerská francouzská firma Automobiles Dangel, která se specializuje na terénní vozy. Tento převod je zárukou větší svobody, nabízí vlastnosti 4×4, a přitom si zachovává jízdní stabilitu, výkonnost a bezpečnost vozu SpaceTourer. Terénní funkce zajišťuje dobrou pohyblivost v podmínkách zhoršené přilnavosti. Systém uzamykání zadního diferenciálu pomocí kolečka na palubní desce umožňuje dostat se i z velmi svízelných situací.

V konfiguraci XS je pohon 4×4 ještě účinnější, SpaceTourer tak získává ještě lepší schopnosti pohybu na obtížně sjízdném povrchu. SpaceTourer 4×4 Ë Concept je ideálním vozem pro rodinné či přátelské „klany“, které chtějí zažít stylové dobrodružství. Nabízí vyšší polohu při řízení, příjemnou atmosféru a optimální komfort. Velmi funkční a pohodlný Space Tourer poskytuje snadný přístup do zavazadlového prostoru přes otvírací okno zadního víka a snadné nastupování dvěma bočními posuvnými dveřmi s hands-free otevíráním.

V tomto segmentu jde o exkluzivní prvek výbavy, který umožňuje dveře otevřít či zavřít, i když máte plné ruce zavazadel, a můžete pak do vozu SpaceTourer 4×4 Ë Concept pohodlně nasednout. Posádka má k dispozici 74 litrů odkládacích přihrádek, které jsou buď zavřené (na palubní desce), nebo otevřené (kapsy dveří) a jsou důmyslně rozmístěny po celém voze. Nabízejí dostatečný prostor pro uložení snowboardu, výbavy pro trávení volného času nebo dalších předmětů z kolekce „Ë“. SpaceTourer 4×4 Ë Concept v této čtyřmístné konfiguraci může nabídnout až 2 m3 zavazadlového prostoru.

KOMFORT A MODERNÍ TECHNOLOGIE
SpaceTourer 4×4 Ë Concept nabízí rozšířené možnosti mobility a současně využívá veškeré know-how značky Citroën v oblasti jízdního komfortu a praktičnosti. Je rovněž vybaven nejnovějšími technologiemi, které slouží k vyšší pohodě řidiče i posádky. Koncepční vůz je věrný programu Citroën Advanced Comfort®, který se věnuje nejen stylu, ale také technologiím, a nabízí proto řadu prvků výbavy usnadňujících používání a zvyšujících bezpečnost.

SpaceTourer 4×4 Ë Concept je proto je vybaven telematickým zařízením nové generace, které zahrnuje: – on-line navigační systém s 3D zobrazením 3D Citroën Connect Nav s hlasovým ovládáním nebo dotykovým ovládáním přes 7″ dotykový displej, – Mirror Screen umožňující používat aplikace telefonu na 7″ dotykovém displeji. SpaceTourer 4×4 Ë Concept nabízí pro stále pohotovější řízení v dosahu zraku: – systém promítání informací na čelní sklo, díky němuž nemusí řidič spouštět oči z vozovky a přitom se mu na průhledný pás v jeho zrakovém poli promítají informace nutné k řízení, – Top Rear Vision, kdy zadní kamera přenáší na dotykový displej pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora v úhlu 180°, – systém sledování mrtvého úhlu upozorňující řidiče na přítomnost jiného vozidla v mrtvém úhlu na obou stranách vozu.

Pohodlné a bezpečné cesty za volantem vozu SpaceTourer 4×4 Ë Concept zajišťuje: – systém snímání dopravních značek s uvedením rychlosti, který informuje řidiče o omezení rychlosti v daném úseku, s možností nastavit určenou rychlost v tempomatu nebo omezovači rychlosti, – automatické světlomety přepínající ve tmě dálková a potkávací světla podle okolního provozu, – systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu upozorňující řidiče, že vůz přejel čáru na vozovce, aniž by bylo zapnuté směrové světlo. Další technologie zvyšující bezpečnost: – Active Safety Brake: systém, který brzdí namísto řidiče a tím umožňuje snížit následky nehody, – Varování před rizikem srážky informující řidiče na riziko bezprostředně hrozící kolize, – Adaptivní tempomat automaticky upravující jízdu vozu podle vpředu jedoucího vozidla.

Tisková zpráva Citroën

1.2.2017 1:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist