Citroen Nemo a Peugeot Bipper

Malá firma potřebuje malou dodávku. Třeba zrovna takovouhle.

Citroen Nemo a Peugeot Bipper je dvojice nových malých dodávek, jež ideově (ale díkybohu ne technicky) zaplňují místo, které dlouhá desetiletí náleželo nesmrtelnému Citroenu C15.

Kdyby vám náhodou nedocházelo, proč píšeme o obou autech najednou, vězte, že jde o jediný produkt skupiny PSA Peugeot Citroen. Nemo a Bipper se navzájem liší pouze logem na přídi a nápisem na zadních dveřích.

Bipper/Nemo je určený drobným podnikatelům, kteří tráví převážnou většinu pracovního dne v chaosu velkoměsta. S překvapivě krátkou karoserií (3,86 m) by mělo být snadné najít místo k zaparkování, a ani samotný akt odstavení vozu nebude o nic obtížnější – průměr otáčení mezi obrubníky je pouhých 9,95 m. (Obrysový průměr pak činí 10,2 m.)

I přesto páreček nabízí velmi pravidelně tvarovaný nákladový prostor o objemu 2,5 krychlového metru s délkou ložné plochy 1,5 m. Po sklopení sedadla spolujezdce vzrostou hodnoty na 2,8 m3, respektive 2,49 m. Přepážka mezi nákladovým prostorem a kabinou je totiž dělená: její pravou část můžete otočit o 90 stupňů a v této poloze zaaretovat. České normy vyžadují pro užitková vozidla pevnou přepážku, ale Citroen Nemo / Peugeot Bipper dostal výjimku.

Dodávka bude k mání se dvěma motory:

1.4i 54 kW/75 koní, 118 Nm, 6,9 l/100 km
1.4 HDI 50 kW/70 koní, 160 Nm, 4,5 l/100 km

Obě motorizace odvezou shodně až 610 kilogramů nákladu.

Zatímco Citroen zatím neprozradil, kolik si za Nemo řekne, Peugeot stanovil cenu na 284 100 Kč za 1.4, respektive 324 100 Kč za diesel. Zmíněná dělená přepážka se sklápěcím sedadlem spolujezdce je za příplatek, jeho výše je ale symbolických 1900 korun. Jelikož jde o vozidla pro podnikatele, bavíme se o částkách bez daně z přidané hodnoty.

Dodávky na autowebu většinou ignorujeme (pokud zrovna nejezdí 324 km/h), ale Peugeot Bipper / Citroen Nemo je tady proto, že se zanedlouho objeví i v osobní variantě. Naznačily to už koncepty Peugeot Bipper Beep BeepCitroen Nemo Concetto.

Na projektu se podílel rovněž italský Fiat, který tohle auto nabídne pod názvem Fiat Fiorentino.

autoweb.cz

14.2.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist