Citroen Hypnos Hybrid

Citroen představuje svůj první crossover, premiéru si s ním značka odbude na pařížském autosalonu.

Citroen se s ním chce vydat obdobnou cestou jako BMW s X6. Citroen vypustil pouze tyto dvě počítačové skici a kusé informace o pohonu, na více detailů si budeme muset počkat až na oficiální představení.

Citroen má ve třídě luxusních SUV pouze jednoho zástupce, a tak chce rozšířit svou nepříliš početnou rodinu v této oblíbené kategorii. Také chce pravděpodobně ukázat nový směr designu, jakým se možná budou příští Citroeny ubírat.

Pod povrchem konceptu se ukrývá hybridní ústrojí se spalovacím motorem o výkonu „přes 200 koní“ a s pomocným elektromotorem, u kterého prozatím neuvádí výkonové parametry. Citroen přitom tvrdí, že kombinovaná spotřeba takového systému v automobilu podobné velikosti bude „pod šest litrů na 100 km“.

Samozřejmě se nedá očekávat, že se automobil přesně v takovéto podobě dostane do sériové výroby, ačkoli jistý smysl pro realitu koncept nepostrádá. Jenom nevíme, co si myslet o obrázku interiéru. Vypadá to, že na oddělení pro design zřejmě někomu až moc chutná pastis…

autoweb.cz

5.9.2008 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist