Citroën Grand C4 Picasso nafocen bez maskování

Náhody se určitě dějí, ne však v případě jindy utajovaných novinek, které zcela nepokrytě promenádují po silnicích jako třeba nové Grand Picasso.

Mohlo by se zdát, že se francouzskému koncernu PSA utajovat své nejnovější modely segmentu MPV zkrátka nedaří, těch „náhodně“ nafocených testovacích prototypů bez kousku maskovací lepicí pásky je však tolik, že takovému štěstí už nemůže věřit ani největší optimista.

S poněkud kontroverzně vypadajícím Citroënem C4 Picasso se to táhne už někdy od letošního února, kdy byl na španělských silnicích nejdříve v předstihu nafocen produkční vůz a o něco později se (ne)plánovaně dostaly na internet také obrázky konceptu Technospace, který byl jeho předzvěstí.

Citroën C4 Picasso velká fotogalerie

Citroën C4 Picasso fotogalerie

S prodlouženou variantou Grand C4 Picasso se tato automobilová pohádka až nápadně opakuje. Vůz byl opakovaně zachycen v provozu i na korbě kamionu bez kousku kamufláže, což už rozhodně nemůže být dílem štěstěny fotografa a celé to působí tak, jakoby Francouzi chtěli zmírnit případný šok potenciální klientely.Pochopitelně se můžeme i mýlit a celé je to pouze tom, že se Citroën jednoduše spoléhá na lidskou nevšímavost, tato verze je však o dost méně pravděpodobnější než možnost, že si PSA tímto způsobem prostě dělá reklamu. Anebo máte jiné vysvětlení přítomnosti dalšího, plně odhaleného Grand Picassa před jakýmsi francouzským nákupním domem, ačkoli na jeho oficiální premiéru pořád čekáme?

Pokud jde o vůz samotný, přední část se zdá být prostou kopií krátké C4, od sloupků B je ale docela dost detailů jinak. Grand předně postrádá relativně velký prolis na bocích, dostal jinou linii střechy a výrazně odlišně vypadá záď s kolmějším oknem pátých dveří a zcela jinými koncovými světly. Příležitost podívat se do sedmisedadlové kabiny jsme nedostali, máme ale za to, že nejpozději ve Frankfurtu vám budeme moci zprostředkovat vše důležité.

26.6.2013 7:00| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist