Chystáte se autem do Budějovic? Budou se vás ptát, odkud a kam jedete!

V září chystá jihočeská metropole průzkum, jehož výsledky mají posloužit při projektování nových silnic.

V Českých Budějovicích se v září uskuteční rozsáhlý průzkum, který by měl zmapovat dopravu kvůli stavbě dálnice D3 z Prahy přes jih Čech a dál na hranice s Rakouskem. Na asi 25 míst ve městě zamíří pracovníci odborné firmy, kteří budou na silnicích zastavovat auta a ptát se jejich řidičů, odkud a kam jedou.

Průzkum by měl trvat čtyři týdny, konkrétně od 3. do 26. září. Motoristy na akci upozorní dopravní značky přikazující zastavení vozidla. „Poté budou osloveni pracovníky v reflexních vestách. Odpovědi budou nahrávány na diktafony a budou samozřejmě dobrovolné,“ uvedl českobudějovický primátor J. Thoma.

Stejná akce se již v červnu konala na Táborsku. Příští rok se chystá na silnicích směřující až na státní hranici s Rakouskem.

Průzkum provedou pracovníci pražské pobočky mezinárodní společnosti Mott MacDonald. „Získaná data budou sloužit pro vytvoření modelu individuální automobilové dopravy,“ podotkla mluvčí. Odborníci si od něj slibují, že jim poskytne údaje, které potom projektanti a státní instituce využijí například k návrhu nových silnic, zlepšení organizace dopravy či posouzení vlivu komunikací na životní prostředí.

„S některými úseky silnic se v budoucnu počítá jako s přivaděči dálnice, někde se budou dělat obchvaty, jinde zase přeložky. Je tak důležité vědět, jaká je na nich frekvence dopravy, četnost vozidel v jednotlivých směrech a podobně,“ řekl náměstek primátora František Jelen.

autoweb.cz, ČTK

23.8.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist